«Феномен Зеленського». Чому партія «Слуга народу» – у лідерах опитувань

Більше двох років телеканал «1+1» показував комедійний серіал «Слуга народу». Головний герой, якого зіграв Володимир Зеленський був звичайним вчителем історії, а потім став президентом. Будучи на посту Глави Держави, педагог і справді виглядав як слуга народу – працював у поті чола, не крав, реформи робив.

Серіал побачили мільйони українців. Образ Зеленського, як Президента, нехай і в жартівливій формі, але осів у головах людей і тут на тобі: виникає політична «Слуга Народу», а Зеленського вже сватають на президентський пост.

Журналісти Syla.news разом з політичними експертами розбиралися з цим феноменом та говорили про причини потрапляння Зеленського у лідери соціологічних опитувань.

На думку експерта Сергія Бикова, партія «Слуга народу» ще не має справжньої підтримки, а їх відсотки у рейтингу – то протестний електорат:

 – Партія «Слуга Народу» насправді не має підтримки, оскільки вона не презентувала ані команду, ані стратегію. Виборці, що кажуть соціологам про підтримку партії «Слуга Народу» насправді є протестним електоратом, котрий прагне проголосувати проти всіх. Через відсутність такої графи у виборчих бюлетенях, вони віддають голоси за партію, що не була дотичною до політичного життя, – вважає Биков.

З іншого боку – «Слуга народу» це є новий бренд, саме бренд, але ще не партія. Тому їх рейтинг обумовлений новизною, симпатіями до актора та людини Володимира Зеленського. Такої думки Віталій Загайний, голова правління Центру Громадянських Ініціатив «Цегрін». Він ставить актуальне питання: «Хто ці виборці Зеленського?»:

 – Хто ці виборці і як вони відреагують на реальну діяльність партії та її фронтмена, які у них ідеологічні погляди, наскільки сумісні між собою та наскільки відповідають світогляду Зеленського та його команди, – говорить Загайний.

Але з іншого боку – опитування не є точним результатом голосування. Бо одна справа – дати відповіді соціологам, а інша – прийти на дільницю. Це ще треба зробити. Тому аналітик Ігор Лубківський вважає, що поки зарано говорити про реальний рейтинг Зеленського:

 – Одне діло відповідати на соцопитуванні, коли тебе це ні до чого не зобов’язує – і зовсім інше – хоча б прийти на виборчу дільницю, а вже тим більше – свідомо за когось проголосувати.

Проте, «Слуга народу» має потенціал, бо це – нова партія. Як показує історія – нові партії в Україні можуть швидко ставати популярними та йти у парламент:

 – Певний потенціал тут дійсно є – за рахунок того, що написано в попередньому пункті – нові політичні сили так і не з’явилися, а в існуючих виборець давно розчарувався. Тому, безперечно, якась частина виборців буде голосувати за будь-кого – аби не за тих, що раніше. Так в 2012-му голосували за “Свободу”, а в 2014-му – за “Самопоміч” та “Радикальну партію” Ляшка. Адже завжди легше бути «білим і пухнастим», якщо ти ще просто не міг зробити ніяких помилок. В цьому сенсі будь-який новий проект завжди буде в виграші, – вважає Лубківський.

Нагадаємо, раніше Syla.news писала, що за рік до виборів Юлія Тимошенка – перша у соціологічних рейтингах. Експерти пояснюють, що за неї готовий голосувати електорат, невдоволений цінами за комуналку, а також ті, хто розуміє: вона не проявила себе у роки Ющенка, Януковича й Порошенка, тому люди хочуть побачити її у ділі. Ну і насамперед: виявляється сьогодні тільки Тимошенко має чітку програму змін в країні.  Та чи справді все так ідеально у програмі Тимошенко і що може дати перевагу її конкурентам, приміром тому ж Анатолію Гриценку, який “дихає у спину” Юлії Володимирівні.

Роман Коржик, Syla.news

 

135 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up