Нова стратегія боротьби зі сміттям або яка тепер ієрархія управління відходами

Реформування сфери управління відходами триває. Вже розробили низку законодавчих ініціатив. 

Міністерство екології та природних ресурсів заявили про те, що до 2030 року збираються переробити до 70% усіх українських відходів. Про це пише 24 канал. Під час конференції “Нова політика управління відходами – основа економіки замкненого циклу” було презентовано проект Рамкового закону про відходи, Національний план управління відходами, засади секторальних законів (про електричне та електронне обладнання, батарейки та упаковку). Зокрема, проект рамкового закону “Про відходи” містить нову термінологію, запроваджує ієрархію управління відходами та принцип розширеної відповідальності виробника.

У своєму виступі міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак зосередив увагу на принципах, закладених у реформу управління відходами.

“Ієрархія управління відходами створює можливості для дій на випередження – запобігати утворенню відходів, максимально використовувати ті, які утворилися, переробляти, і тільки за відсутністю альтернатив – видаляти, шляхом перетворення на енергію або захоронення на полігонах, які мають відповідати сучасним європейським вимогам”

Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко зазначив, що цілі національної стратегії управління відходами є амбітними, але досяжними. Геннадій Зубко уточнив:

“Окрім стратегії нам не вистачає секторальних законів, а ще і врегулювання ринку енергії. Бо сміття – це не проблема, це величезний енергетичний ресурс, це питання великих можливостей. Регіони розроблятимуть власні плани управління відходами для того, аби мати можливість громадам заробляти на переробці та отримувати альтернативне джерело енергії”

Міністр Остап Семерак також відзначив значення нової політики управління відходами для створення нових робочих місць, адже для вивезення на сміттєзвалища 1 тони сміття достатньо трьох осіб, а для правильного сортування та перероблення – 36.

Syla.news 

----------------------

Коментувати

309 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up