Трамвайне депо, оригінальна скрипка Моцарта та рідкісні оперети – чим ще дивуватиме музичний фестиваль LvivMozArt? (коментарі)

Один з найбільш очікуваних музичних фестивалів Львова  вже вдруге відбудеться у місті. Захід триватиме упродовж 13-22 липня. Про унікальність контенту та найцікавіші деталі цьогорічного івенту розповіла головний диригент та арт-директор Міжнародного музичного фестивалю LvivMozArt Оксана Линів. 

Цього року фестиваль дивуватиме чималою кількістю цікавих нововведень. Одним із таких, за словами Оксани Линів, вважається символ трамвайного депо. Зокрема, організатори заходу вирішили, що усі музичні виконавці виїжджатимуть на сцену у кареті і виконуватимуть раніше невідомі і невизнані світовими музичними класиками твори Франца Ксавера Моцарта. Такий підхід символізує подорож, рух і час. Адже саме ці явища супроводжували Моцарта впродовж усієї його творчої діяльності.

Усі твори, які будуть представлені на фестивалі, присвячені темі любові. Адже саме це почуття відіграло важливу роль у життя Моцарта, як великого творця музичних шедеврів. Франц Моцарт пов’язаний зі Львовом не лише творчістю, а й найщирішим і найприємнішим почуттям для кожної людини – коханням. Саме у місті Лева композитор освідчився  баронесі Жозефіні Кавалькабе. Власне це важливе зізнання і втримало митця у Львові на найближчих 30 років його життя.

“Попри вигідні умови співпраці, я все-таки не міг лишитися в Німеччині, побачивши як ти плачеш переді мною”, – сказав львівський композитор Франц Моцарт своїй коханій Жозефіні.

Зважаючи на цю романтичну історію, видавництво “Човен” планує перекласти оригінальні листи Моцарта до своєї тоді ще майбутньої дружини та інші документи, які вийшли з-під пера митця, і створити із них друковану збірку.

Крім того, на фестиваль привезуть легендарну скрипку Моцарта і виконають один із його музичних творів, які ще за його життя не мали популярності. Сьогодні ж про Франца Ксавера Моцарта заговорили не лише як про сина відомого австрійського композитора Вольфґанґа Амадея Моцарта, а й як про великого митця, чиї твори сучасні метри музики вважають геніальними.

Ірина Пилипишина, Syla.news

188 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up