Тисяча працівників і 80 млрд гривень: як працюватиме Національна служба здоров’я України

В межах медичної реформи в Україні створили ще один орган центральної виконавчої влади –Національну службу здоров’я України (НСЗУ). Саме ця структура розпоряджатиметься 80 млрд грн на рік, виділеними на фінансування державної програми «Доступні ліки», закупівлю препаратів на реімбурсацію та забезпечення громадян гарантованими державою безоплатними медичними послугами.

Національна служба здоров’я – це новий орган центральної виконавчої влади, юрисдикція якого поширюється на всю територію України. За законом «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», ця служба є уповноваженим органом, отже вона реалізує державну політику у сфері фінансових гарантій медичного обслуговування населення.

НСЗУ відшкодовуватиме медзакладам кошти за надані медичні послуги українцям.

«Україна – одна з небагатьох країн радянського сектору, яка майже нічого не робила у питанні реформування системи охорони здоров’я за останні 25 років. Ми і Білорусь – єдині, хто досі не ввів жодних механізмів страхування в охороні здоров’я. Отже ті зміни, які зараз відбуваються, вперше виводять Україну з числа країн з необмеженими гарантіями надання медичних послуг до країн, в яких ці гарантії зафіксовані», – розповів керівник НСЗУ Олег Петренко.

Пацієнт повинен чітко розуміти, який перелік послуг держава гарантує йому безоплатно, а які види послуг не можуть туди увійти, оскільки держава не може собі це дозволити.

Читати також:  Програму "Доступні ліки" у 2018 поповнять 10 препаратами - МОЗ

За словами Олега Петренка, в країнах з високим рівнем тіньової економіки введення додаткового страхового платежу із фонду оплати праці не спрацює. Система, яку обрала Україна, також є різновидом страхової, але в ній немає прямої оплати страхівки. Цю оплату здійснює НСЗУ.

Гранична чисельність працівників НСЗУ становитиме 1060 людей. 250 з них – це центральний апарат, 810 – це територіальні підрозділи, які працюватимуть в кожній області.

«Зараз формується центральний апарат, який забезпечить перший етап реформи фінансування медицини, що стартує з 1 липня. З першими закладами, як ми їх називаємо, «чемпіонами реформ», які готові до реформи, ми незабаром укладемо договори і з 1 липня вони отримуватимуть фінансування відповідно до укладених декларацій» – додав пан Петренко.

Система працює так, щоб і пацієнтам, і медзакладам було вигідно долучитись до реформи та перейти на нову модель фінансування медичних послуг. Чим більше людей і закладів перейдуть на модель роботи з НСЗУ, тим менше грошей у бюджеті залишиться на всіх решта.

Читати також:  Медична реформа: що залишиться безплатним

Міністерство не буде примушувати медичні заклади переходити на нову систему. Однак воно створить такі умови, щоб це було їм вигідно.

Syla.news

368 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up