Епідемія кору повертається у більших масштабах: за останній тиждень зафіксували понад 1300 нових випадків

Найближчим часом в Україні варто очікувати другу масштабну хвилю захворюваності на кір. Про це в інтерв’ю “РБК-Україна” розповів гендиректор “Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я” Володимир Курпіта.

За словами пана Курпіти, кір характеризується циклічністю. Кожні п’ять років він “повертається” і “знаходить” тих, хто не захищений.

“З весни 2017 року європейському регіоні, не тільки в Україні, зафіксовано зростання захворюваності на кір. Тому в Україні такі спалахи були в 2006-2008 і 2012 році. Якщо порівняти з ситуацією 2006-2008 років, коли було все більш-менш нормально з наявністю вакцин, то і тоді захворіли на кір 42 тисяч осіб в Україні. З початку нинішнього спалаху ми вже маємо близько 20 тисяч пацієнтів”, – додав гендиректор.

Експерт упевнений, що на даний момент варто очікувати другу, більш сильну хвилю захворюваності на кір.

Читати також:  Вчені попереджають про нову світову епідемію

На завершення Курпіта повідомив, що рівень вакцинації вдалося підвищити до 83%. Але зараз почали хворіти старші діти 14-17 років, студенти, а також дорослі.

Syla.news

397 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up