Українське економічне диво. Як потрапити у рейтинг Forbs та яка галузь допоможе це зробити (аналітика)

Журнал Forbes недавно показав рейтинг найбагатших компаній планети. Перші місця зайняли ІТ-корпорації – Apple, Google, Microsoft. У світі домінує інформаційна галузь, а в Україні – поки ще виробнича. Промислові гіганти досі на верхівці наших економічних рейтингів. Та ситуація має шанс змінитися. Про можливість українського економічного дива говорили з Андрієм Новаком, відомим економістом, автором книги “Як підняти українську економіку”. 

 – Те, що у першій десятці найбагатших майже половина – ІТ-компанії, пояснюється ерою, в якій живемо. У інформаційній ері інформація та джерела її поширення – найважливіше, – каже пан Андрій. 

Щоби українська компанія зайняла позицію у цьому рейтингу потрібно дві складові:

  1. Ідея, якою зацікавиться весь світ або впливовий інвестор.
  2. Технічна можливість втілити цю ідею.

 – Американська економіка має все необхідне – вони продукують ідеї та мають можливість втілювати їх у життя. В Україні ж є добрі ідеї, однак ми не маємо технічної сторони медалі для їх реалізації, – вважає Андрій Новак. 

Українськими стартапами цікавляться світові компанії. Вони отримують фінансування, ідеї прогресивних українців беруть на озброєння іноземні виробники. Та цього замало: потрібно, щоби українці лишали свої ідея для вітчизняних компаній, виробляли фінальний продукт в Україні й тоді продавали його закордон.

 – Прориву, українського економічного дива, можна чекати від нашої ІТ-сфери. За лічені роки в цій галузі може вирости компанія з капіталізацією у десятки мільярдів доларів. На жаль до нас не дійшла ця тенденція, найбагатші в Україні – сировинні корпорації, які працюють у металургії, хімії, аграрному секторі. Але є позитивний момент, який дає надію. Це – динаміка зростання. Вона висока у нашій ІТ-галузі – 25-35 % на рік. Аграрні компанії дають до 5 % на рік.

З такою динамікою можемо сподіватися, що сфера ІТ скоро дасть свої плоди, бо у нас є освітня вертикаль у інформаційних технологіях. Тож, сподіваюся, що Україна встигне застрибнути у цей літак розвитку світових інформаційних технологій, – підсумовує Новак. 

Нагадаємо, як свідчить інформація аналітиків компанії  “Делойт”, уже до кінця цього року ІТ-сфера перетвориться в галузь світового масштабу вартістю майже 550 млрд доларів. Про це йдеться в щорічному прогнозі міжнародної мережі, пише Економічна правда.  Як повідомляється, до кінця 2018 року загальні витрати на ІТ-сервіси – обслуговування в дата-центрах, витрати на програмне забезпечення та IT-підтримку – виростуть від 361 млрд дол. В 2016 році до майже 550 млрд дол., Що становить близько третини всіх ІТ-витрат (35%).

Читати також:  У Палаці Потоцьких стартував Львівський експортний форум

 

 

463 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up