У Львові дискутуватимуть про ритуали вшанування Другої Світової війни у місті

12 червня  о 18.00 у Меморіальному музеї тоталітарних режимів “Територія Терору” (пр-т Чорновола 45г) відбудеться презентація прем’єри фільму “Де-фак-то” і дискусія “Як суспільства пам’ятають? Історія і ритуали вшанування Другої світової у Львові”. 

Подія відбувається в межах програми “Lwów, לעמבערג‎, Львів, Lemberg’43: Місто, яке (не)пережило” – це серія меморіальних заходів до 75-ої річниці ліквідації гетто та Янівського концтабору у Львові. Впродовж березня-листопада 2018 року в місті відбуватимуться лекції, виставки, меморіальні концерти.
Після показу дискутуватимуть за участі співавторок фільму та істориків Ігоря Дерев’яного, Ірини Склокіної та Андрія Усача.
Ірина Склокіна, канд. іст. наук, дослідниця Центру міської історії розповідає про фільм:
“Фільм “Де-факто” – це дослідження культури пам’яті та публічних святкувань, що кидає критичним зовнішнім оком на Львів і розмаїття груп його мешканців. Авторки фільму з Відня – мисткиня Єкатерина Шапіро-Обермаєр та історикиня Александра Вахтер – змогли зайняти зразкову позицію незаангажованих спостерігачок”.
Ірина Склокіна також додає:
“Камера завжди працює як інструмент “очуднення”. Вона ставить під сумнів звичні ритуальні фрази та дії, затерті штампи мислення та способи взаємодії і формування груп. Результат – це дещо іронічний, але розуміючий погляд на те, як сьогодні різні групи львів’ян сприймають і привласнюють події і смисли Другої світової, аби набути відчуття приналежності та боротися за бажане майбутнє”. 
Більше про подію тут. 
Syla.news 
292 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up