Тепер українці можуть самостійно перевіряти якість води

Державне агентство водних ресурсів показало формацію про моніторинг поверхневих вод. Над цим п’ять років американські, британські та українські фахівці. Тепер мешканці наших міст можуть переглянути цю інформацію та дізнатися, якої ж якості питна вода у їх населеному пункті. 

80% українців отримують питну воду з річок. Майже 75% – із Дніпра. Тому громадянам важливо знати, наскільки безпечними та поживними є поверхневі води.

Згідно з останнім випуском Global Open Data Index, тільки 15 країн у світі публікують ці дані у відкритому  форматі. Фінляндія робить це найбільш якісно – регулярно та в повному обсязі. Відтепер дані саме такої якості будуть доступними й в Україні.

«У 2017 році Державне агентство водних ресурсів запровадило систему моніторингу водних ресурсів країни. І вже сьогодні це дало нам змогу опублікувати дані щодо якості поверхневих вод у форматі відкритих даних. Можливості сучасної системи моніторингу та екологічної оцінки водних ресурсів дозволять підвищити прозорість діяльності Агентства та зробити зрозумілим процес прийняття управлінських рішень у галузі водних ресурсів України. Це пряма можливість для пересічного громадянина дізнатися ту інформацію про водні ресурси, яка його цікавить», – переконана Ірина Овчаренко, голова Державного агентства водних ресурсів України.

Єдиний державний портал відкритих даних data.gov.ua – офіційний ресурс. Він забезпечує доступ до публічної інформації у формі відкритих даних органів влади з можливістю її подальшого використання. Наразі на порталі оприлюднено понад 41 тис. наборів даних від майже 3 тис. розпорядників інформації.

Читати також:  Вода з джерел Львова та передмість не відповідає державним стандартам

Syla.news

401 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up