Порошенко та Коболєв вирішили, що робити з 4,6 млрд $, відсудженими у “Газпрому” (відео)

Президент Порошенко зустрівся із Головою правління «Нафтогаз України» Андрієм Коболєвим. Вони обговорили ситуацію по  Стокгольмському арбітражу та вирішили, як діятимуть у справі «Газпрому» та що робитимуть із грошима, які вже відсудили у росіян. 

Про це повідомляють у Адміністрації Президента. 

Голова правління НАК «Нафтагаз» повідомив, що з виграних Україною 4,6 млрд доларів вже було списано заборгованість перед «Газпромом» в сумі 2 млрд доларів за газ, який постачався в 2013-2015 роках.

За словами Андрія Коболєва, хоча компанія «Газпром» спробує оскаржити рішення Стокгольмського арбітражу в суді Швеції це не зупиняє вже прийняте рішення.

 – Воно залишається в силі і відповідно ми будемо його виконувати», – зазначив Голова НАК «Нафтогаз». Єдиною підставою, яку знайшов російський монополіст, щоб оскаржити – це начебто є якась лінгвістична експертиза, яку вони збираються представити як доказ. Ми всі чудово пам’ятаємо експертизу в справах типу «Алмаз-Антей» – що і літак не збивали, і інші речі. Мені здається, що тут росіяни більше грають в якусь піар-гру, – сказав Коболєв. 

Глава держави вкотре наголосив, що ця ситуація демонструє «надійність» Росії як постачальника газу до Європи.

 – Стокгольмський арбітраж є базовим арбітражем в усіх контрактах «Газпрому». Як на сьогоднішній день можуть відчувати себе споживачі газу, коли РАО «Газпром» відмовляється виконувати рішення цього арбітражу. Це ще одне підтвердження ненадійності «Газпрому», але це Україну і українців, НАК «Нафтогаз» не зупинить щодо того, щоб ми найближчим часом мобілізували ці кошти в бюджет НАКу і забезпечили надійне функціонування паливно-енергетичного комплексу в майбутньому, – підкреслив Петро Порошенко.

В той же час, Голова НАК «Нафтогаз» наголосив, що процес примусового виконання стягнення 2,6 млрд доларів перейшов в практичну площину – буквально сьогодні було розпочато обтяження акцій та інших активів «Газпрому» в країнах Європи.

Читати також:  Україна не домовлялася про купівлю газу у "Газпрому" - Вітренко

Syla.news

527 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up