На 3D-принтері вперше надрукували рогівку ока

Учені стверджують, що можуть надрукувати індивідуальні рогівки для кожної людини зі стромальних клітин.

Біоінженери впритул наблизилися до друку людських органів. У січні вчені з Великобританії створили методику 3D-друку тканин людського організму.

Вони вперше надрукували м’які тканини за допомогою “швидкого заморожування”. Зараз дослідники з Ньюкаслського університету (Великобританія) створили рогівку на основі стовбурових клітин, передає Naked Science.

Ученим нарешті вдалося сформувати відповідне біочорнило. Суміш містить клітини строми рогівки живого донора, альгінати (полісахариди) і колаген — білок, що становить основу сполучної тканини організму. На основі цієї речовини звичайний 3D-принтер сформував здорову рогівку за десять хвилин.

Читати також:  Будівельникам на Львівщини платитимуть більше, ніж лікарям

“Наш унікальний гель — це комбінація з альгінату і колагену: вони підтримують життя в стовбурових клітинах під час виробництва матеріалу. Сам матеріал при цьому досить жорсткий, щоб утримувати задану форму, і досить м’який, щоб безперешкодно вийти з принтера. Цей результат ґрунтується на нашій попередній роботі, в якій ми кілька тижнів зберігали клітини живими при кімнатній температурі всередині аналогічного гелю”, — розповів професор Че Коннон (Che Connon).

Читати також:  Безкоштовно вакцинуватимуть від кору дорослих з групи ризику

Розміри рогівки підлаштовувалися під показники конкретного донора. Фахівці запевняють, що точно так само можуть змоделювати рогівку будь-якої людини. Винахід має пройти низку випробувань протягом кількох років — і тільки тоді він надійде в лікарні для трансплантації.

Syla.news

438 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up