Хто такі Туконі та де їх шукати? Ілюстраторка Оксана Була розповіла про своїх уявних друзів (коментарі)

Львівська художниця-ілюстраторка Оксана Була розповіла про те, як створює свої історії у книжках-картинках.

Зустріч відбулася у книгарні «Є» в рамках проекту «Ті, що малюють поміж слів». Оксана Була займається ілюстрацією та дизайном. Часто представляє свої роботи на українських і міжнародних виставках. Під час зустрічі Оксана Була демонструвала свої роботи, розповідала про те як їх створює та показувала перші ескізи до своїх малюнків.

У 2016 році ілюстраторка започаткувала серію авторських книжок-картинок про лісових мешканців — «Зубр шукає гніздо» і «Ведмідь не хоче спати». У тому ж році проілюструвала книжку «Хто росте у парку» Катерини Міхаліциної. Ця книга увійшла до престижного каталогу в галузії міжнародної дитячої і підліткової книги «Білі круки» («The White Ravens 2016»).

Оксана Була, мабуть, найбільш відома через власностворені персонажі “Туконі”. Ілюстраторка говорить, що її часто називають “мамою Туконі”, проте на її думку це не так, і додає, що вони швидше її хороші знайомі та друзі, що дозволяють ділитися історіями життя. Познайомитися з Туконі можна тут. 

Хто такі Туконі?

Це лісові духи, які допомагають рости та квітнути деревам, першими зустрічають пташок, які повертаються додому після зими, вони вкладають спати лісових тваринок. Також допомагають прокинутись тваринам після зимової сплячки. Персонаж “Мандрівник” є найбільш  близьким для Оксани. Крім створення книжки-картинки про Туконі, Оксана Була стала авторкою хендмейд брендів ©Tukoni та ©OOMISEH glass jewelry. Загалом Історія Туконі почалася з створення саме брошок. Майстриня не сподівалася на те, що вони будуть так вдало продаватися. Каже, що одного разу презентувала їх на маркеті і розповідала історії про своїх лісових друзів. Дивувалася і була приємно вражена тому, що люди зацікавлені в історіях про Туконі. Коли покупці питалися про те чи є якась книжка про персонажів, Оксана Була знала, що не хоче створювати текстової книги.

Оксана Була зізнається, що починала свою роботу в ролі ілюстраторки ще у 8 класі, будучи школяркою. І першою її роботою була етикетка для майонезу на прохання батька. Майстриня любила малювати з дитинства і з часом розвивалася все більше, намагалася наслідувати інших ілюстраторів, вдосконалювалася за допомогою відео-уроків. Зазначає, що свій стиль досі формує і часто буває таке, що задум книги в голові виглядає в одному кольорі, а в результаті у світ виходить інший. Також ілюстраторка стверджує, що любить малювати вручну, на папері, будь-де лиш би під рукою були інструменти і спокій.

Книжки-малюнки Оксана Були можна переглянути за допомогою буктрейлерів.

Світлана Небилович, Syla.news 

741 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up