#Зрада і #перемога Порошенка. Львівські експрети про підсумки роботи Президента за рік до нових виборів

Експерти фонду Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва вважають, що найкраще Порошенко проявив себе у зовнішній політиці, найгірше – в кадровому питанні. Основна сфера відповідальності президента – зовнішня політика та безпековий сектор. А тому головне досягнення Порошенка – запровадження безвізового режиму між Україною і Європейським Союзом та боєздатна армія 25 травня 2018 року – це четверта річниця з моменту проведення позачергових виборів президента, на яких було обрано Петра Олексійовича Порошенка. Президент запевняє, що найважче – позаду.

Львівські політичні експерти Юрій Ситник та Валентин Балагура крізь призму обіцянок глави держави, реформ та його співпраці з іншими гравцями політичної арени, аналізують підсумки роботи Президента за 4 роки. 

Валентин Балагура зазначає, що будь-який аналіз діяльності повинен опиратися на виконання передвиборчих обіцянок. На його думку, в Петра Олексійовича була досить непогана програма, яка опиралась на декілька гасел “Жити вільно!” ,“Жити безбідно!” ,“Жити чесно!” та “Жити безпечно!”.

Майже кожному громадянину стає очевидно, що із 2014 року по теперішній час практично жодне з цих гасел не призвело до конкретних дій.

 – Однією із важливих обіцянок, які були озвучені – це створення у найшвидші терміни нової виборчої системи на пропорційній основі з відкритими списками.  На жаль, президенту це не вигідно і тому це питання відкладається в глибокий ящик.

Усі покладали надію, що новий президент змінить систему та пришвидшить інтеграційні процеси. Безумовно, порівнюючи його із попередниками – ми можемо сказати, що це проєвропейський політик. Але знову ж таки, це зумовлено лише великим тиском з боку громадянського суспільства.

Щодо кардинальних змін в системі, то різниці з попередниками немає. Як і всі інші, Петро Олексійович намагається опиратись на адміністративний та медійний ресурси, через які маніпулявними технологіями впливає на населення.

До плюсів ми можемо віднести покращення обороноздатності держави.  Це важлива річ за яку він взявся та у більшій мірі досяг поставлених цілей.

Частково дієвою виявилась реформа правоохоронної системи. Частковою через те, що вдалося змінити лише патрульну поліцію. СБУ, прокуратура та суди залишаються й надалі місцем для відстоювання своїх інтересів шляхом корупції.

Згадуючи корупцію, не слід забувати і про Антикорупційний суд, який й надалі не є сформований. Це важлива річ, яку він зобов’язаний виконати перед ЄС та українським народом.

До виборів залишається рік, отже в цей період кількість виконаних обіцянок збільшується. Нам з вами лише слід надіятись, що не зроблене відбудеться в найближчий час, – говорить Валентин Балагура. 

26 травня 2014 року Юрій Ситник написав статтю «ПорошенКО – 5 КО», взявши до неї епіграфом жартівливий фейсбучний допис нинішнього мера міста Винники Володимира Квурта: «Ко-ко-ко-ко-ко ! Саме так закінчуються прізвища п’ятьох лідерів президентських перегонів: http://vgolos.com.ua/blogs/poroshenko__pyat_ko_146379.html

Читати також:  Політичний експерт Юрій Ситник про шанси політичних сил отримати першість на Львівщині

У цій публікації експерт спробував об‘єднати майбутні проблеми Порошенка у 5 «Ко» і зазначив:

«Якщо ПорошенКО знайде їх вирішення – стане героєм нації, якщо ні – отримає третій Майдан у вигляді КОліївщини».

Сьогодні він аналізує  діяльність Президента через призму тодішньої аналітики.

«КОрупція». Як і слід було очікувати, боротьба з корупцією закінчилась традиційно: президент з соратниками її очолили. Фактів надто багато, щоби була потреба цю тезу доказувати. Наслідки очевидні: втрата довіри як у народу, так і в зовнішніх партнерів.

«КОлабораціонізм». Зазначив: «Власне цю проблему – співпрацю населення Луганщини та Донеччини з російськими диверсантами, в інтересах загарбника Путіна , а не проблему так званого сепаратизму, має невідкладно вирішувати Петро Порошенко». Проте невирішення, зокрема, першої проблеми – це поразка на дипломатичному фронті щодо вирішення другої. Риторичне запитання: чи захоче мирне населення окупованого Донбасу, а тим паче колаборанти, повертатися під юрисдикцію пронизаної корупцією України?

Читати також:  Порошенко підписав наказ про початок проведення Операції об'єднаних сил замість АТО

«КОса» – збірний образ конкурентів Петра Олексійовича на минулих виборах, зокрема Тимошеко і Гриценко, які сьогодні прагнуть реваншу, демонструючи рейтинги вищі аніж у чинного Президента. Невирішення перших двох проблем дало в руки опонентів Порошенка серйозні козирі.

«КОломойківщина». Перемога над Ігорем Валерієвичем може стати для Петра Олексійовича пірровою. Якщо НАБУ добереться до афери з «Приватом», коли мільярди доларів були виведені в офшори з відома/підтримки НБУ – то це може стати останнім цвяхом у політичну домовину Гаранта упослідженої ним Конституції.

«КОоперація». Тут мова йшла про те, на кого новообраний Президент може опертися. Єдиним вірним вибором був Український народ. Проте Порошенко обрав ситуативні політично-бізнесові союзи, які стали основою його внутрішньої політики. Результат – втрата рейтингу чи не в 10 разів! Щодо зовнішніх партнерів, то поки що Петру Олексійовичу вдається маневрувати між геополітичними акулами, але іміджеві втрати через невирішення попередніх проблем є колосальними.

 

– Відтак, підсумовуючи: Порошенко виявився продуктом олігархічно-охлократичної системи, яка сьогодні знищує українську державність. Декоративні реформи та «безвіз» не здатні на шальці терезів переважити невирішення 5 «Ко». Тож, якщо Петру Олексійовичу і вдасться уникнути «Третього Майдану» – то шансів перемогти, навіть у дострокових президентсько-парламентських виборах, у нього практично не залишилося, – вважає Юрій Ситник. 

Аналізуючи шанси Петра Порошенка переобратися на наступних виборах главою держави, більшість опитаних експертів запевняють, що, ймовірно, політик не буде обраний на другий термін, але певні шанси у нього є. Майже третина опитаних схиляються до того, що Порошенко буде переобраний, але мають певні сумніви. Наступні вибори президента повинні відбутися у березні 2019 року, парламентські – у жовтні того ж року.

 

 

939 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up