«О дивний новий світ». Львівські поети стали співорганізаторами читань на Книжковому Арсеналі-2018

У неділю, 3 червня 2018 року о 18-00 на Вуличній Сцені в рамках проведення «Книжкового Арсеналу»-2018 будуть проводитися поетичні читання під назвою «О дивний новий світ». Ініціаторами створення заходу стали творче об’єднання «LitHUp» (м. Київ) та творче роз’єднання «Грань» (м. Львів).

В рамках події, організатори змогли запросити для виступу 20 поетів та поеток з різних куточків України – від Львова і до Харкова. Учасники подій також належать до різних літературних поколінь української поезії, серед яких є представники та представниці 1990-х, 2000-х та 2010-х років.

 – Усі автори були розподілені на 7 формацій (варіантів) можливого майбутнього за власним вибором. Серед категорій є люди пост апокаліптичного світу, репліканти (генетичні клони (копії) реальних людей), представники епох лазер-панку, хімічного-панку, кібер-панку, а також космічні аргонавти та люди природного світу, – розповів Артемій Калінін, співорганізатор події. 

Люди пост апокаліптичного світу є мешканцями планети Земля після ядерної війни (чи ядерної катастрофи). Їхнє життя перетворилося на справжнє пекло. У цьому світі немає ані достатньої кількості ресурсів, ані почуття порозуміння. Тут кожен намагається вижити у доісторичний спосіб, вбивши чи знищивши іншого (інших) задля пожитків чи ресурсів. Цей напрям будуть представляти поети Павло Коробчук і Заза Пауалішвілі та поетка Яніна Дияк.

Реплікантами називають формацію істот, які були клоновані з людей у недалекому майбутньому. Вони не мають душі або володіють залишками свідомості про свого донора, позбавлені справжності розуміння світу та намагаються зрозуміти, що є сенсом їхнього існування. Вони створені, щоби бути донорами органів для своїх господарів, думати лише про чергові «виїмки» своїх органів. Адже кожного разу, коли вони віддають для справжніх людей щось від себе, їхнє життя стає все більш коротким. Даний напрям будуть представляти: письменниця та поетка Наталія Матолінець, поетка Поліна Горлач та поет Олександр Пантелят.

Читати також:  Київський суд відкрив справу за позовом УПЦ МП стосовно назви

Лазер-панк – це опція майбутнього, де люди остаточно змістили свою свідомість в якості світлозвукових хвиль. Їхнє життя – це електронний вимір світу музики, світлових шумів, космічних звучань, асонансів та життя, пам’яті у комбінаціях комп’ютерної музики, програвачів, ритмів та бітів драм-машини. Все це їх перетворює на безсмертних та вічних, за що вони платять ціною власного вибору. Напрям будуть представляти поети Поль Щепан та Володимир Кауфман.

Хімічний панк став формацією майбутнього, де світом керують транс гуманістичні ідеї. Емоції та думки тепер можуть контролюватися за допомогою хімічних препаратів, медичних трансплантацій, біомеханічних органів та кінцівок. Тепер лише чергова доза чи порція нових хімічних сполук – і цей світ залишається лише таким, яким бачить його людина під впливом речовин. Напрям презентують поетка Наталія Бельченко, поет і літературний критик Олег Коцарєв та поетка Олеся Новик.

Кібер-панк – ще одна формація майбутнього, де світом править штучний інтелект, його самосвідомість та природа кіберпростору. Людина всеціло злилася з цим космосом, не уявляє життя без гаджетів, програмування, грає з світосприйняттям природи, людей та соціуму. Питання, на яке має відповісти вона сама – де ж починається Людина, а де все ж завершується сила кіберпросторів. Напрям будуть представлять поети Олександр Мимрук, поетка Оксана Гаджій та поет Роман Коржик.

Космічні аргонавти (або люди Космічної Одіссеї) представлятимуть життя поза планетою. Вони – сучасники та нащадки людства, яке вижило після загибелі Землі, і тепер подорожують міжгалактичним простором. Все, що їх оточує, – це незвідані простори Всесвіту, невідомі зорі та галактики, і звичайно, пошук нової домівки для людства, яке спробує знову відродитися. Напрям представлятимуть поет Андрій Безуглов, поетка, перекладачка та музикантка Елла Євтушенко, а також поет, музикант та перформер Ростислав Кузик.

Читати також:  Проспектам Бандери й Шухевича в Києві бути - рішення суду

Природній світ – це фінальна категорія можливого майбуття. Ці люди пережили усі нещастя, катастрофи, незгоди та жахи. Тепер, як і в старі часи доісторичних епох, вони спробують навчитися жити у лоні з природою, знову спробують зрозуміти її суть. Життя для тих, хто вцілів, стане не лише випробуванням, але й шансом зрозуміти помилки свого покоління, предків та нащадків, які повинні будуть стерегти її. Напрям будуть представляти поет та видавець Василь Карпюк, поет Богдан-Олег Горобчук та поетка Юлія Стахівська.

Кожен з усіх учасників будуть презентувати свою творчість у виді поезій на обрану тематику. Усі автори матимуть нагоду прочитати від 3 до 4 поезій в залежності від порядку виступу.

Організатори також обрали для організації події трьох модераторів для вирішення технічних, реквізитних та організаційних питань. Творче об’єднання «LitHUp» делегувало двох представників – письменника та перекладача Артемія Калініна, а також письменницю та літературну організаторку Ольгу Калініну. Вони відповідатимуть за адміністративну, реквізитну та підготовчу частину заходу. Літературне роз’єднання «Грань» делегувало до організаторської роботи івент-менеджера, спеціаліста з комунікацій Марію Кравченко. В сектор її роботи буде медіа-робота, контакти зі ЗМІ, представницько-медійна функція, а також частина адміністративної та організаторської роботи.

Syla.news

507 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up