Міністерство освіти фінансуватиме морську науку: оголошено конкурс проектів

Цього року МОН проводить конкурс проектів для вишів та наукових установ  за новим напрямом – морські дослідження. Переможці отримають бюджетне фінансування для реалізації ідей на 2 або 3 роки, починаючи з 2019-го.

«Щороку, оголошуючи конкурс, ми затверджуємо пріоритетні напрямки, за якими учасники можуть подавати свої проекти. Цього разу таких напрямів 5: літературознавство, мовознавство та мистецтвознавство; соціально-історичні науки; право; інфраструктурні дослідження; а також вперше – морські дослідження», – розказав керівник директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

Він підкреслив, що така новація є дуже важливою, адже незаконна анексія Криму Російською Федерацією завдала критичних втрат українському науково-дослідницькому потенціалу в цій сфері.

«Після анексії ми втратили більшість ключових наукових установ та вишів, що досліджували моря, разом з їх інфраструктурою – лабораторіями, станціями, науково-дослідними суднами тощо. Зокрема, у нас відібрали контроль над унікальними базами даних багаторічних досліджень Світового океану, Чорного і Азовського морів. На жаль, науковий потенціал України в цій сфері зменшився до мінімуму за всі роки Незалежності. Однак зараз ми починаємо системну роботу над відновленням нашої морської науки», – зазначив очільник директорату.

За його словами, головний стратегічний крок – це розроблення відповідної Концепції. У ній буде відображена політика держави з відновлення морських досліджень та науково-дослідницької інфраструктури до 2023 року. Документ вже почав робити МОН спільно з НАН та іншими стейкхолдерами.

Читати також:  На конкурс директора "Тюрми на Лонцького" подався один кандидат

Конкурс відбудеться в кілька етапів. До 1 липня триватиме перший, який проводять самі виші та установи в єдиній електронній системі «Наука в університетах». Відібрані роботи подадуть на експертизу до відповідних секцій. Це другий етап. На основі експертизи Наукова рада МОН затверджує перелік переможців конкурсу. Їх оберуть до 20 вересня.

Syla.news

Коментувати

222 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up