Квадрат Президента: підмсумки роботи Порошенка за 4 роки

Експертне опитування, яке провів Фонд Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва, поставило оцінку Петру Порошенку за результатами чотирьох років його президенства в Україні. Дослідження проводилося з 16 по 23 травня, соціологи опитали 55 осіб.

Порошенко – зовнішньополітичний лідер

Найкраще, на думку експертів, Порошенко проявив себе у зовнішній політиці, найгірше – в кадровому питанні. Основна сфера відповідальності президента – зовнішня політика та безпековий сектор. А тому головне досягнення Порошенка – запровадження безвізового режиму між Україною і Європейським Союзом та боєздатна армія

25 травня 2018 року – це четверта річниця з моменту проведення позачергових виборів президента, на яких було обрано Петра Олексійовича Порошенка. Президент запевняє, що найважче – позаду.

“Звільнили дві третини окупованого Донбасу, створили нові Збройні сили України у 2015 році, протягом 2016 року відновили процес економічного зростання, минулого року забезпечили безвіз. Найважче точно позаду”, – сказав президент України Петро Порошенко.

Професор Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду Демократичні ініціативи Олексій Гарань зазначив, що чинний президент створив антипутінську коаліцію та здатен впливати на продовження секторальних санкцій ЄС.

“Американські санкції розширені проти Росії. Україна нарешті отримала летальну зброю від Сполучених Штатів. Але ми маємо розуміти, що це все дається непросто, не автоматично”, – додав Гарань.

Слабкі місця Порошенка

Слабким місцем у діяльності президента залишається його оточення. Наближені до президента політики є фігурантами розслідувань НАБУ. Боротьба з корупцією глави держави не принесла очікуваного ефекту, відзначив голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.

За чотири роки президентства Порошенка не відбулося реформування економіки

Президент створив систему органів запобігання корупції. Незважаючи на те, що наміри були задекларовані, за словами експерта, пізніше почалися маневри і маніпуляції, що в результаті спричинили конфлікти між різними антикорупційними органами. Ігор Коліушко не виключив, що на них чинився тиск з боку Адміністрації президента.

“Олігархічні методи формування своєї команди, вседозволеність багатьох близьких до президента і політиків бізнесменів, хаос в парламенті, який чинить його політична сила, відсутність цілеспрямованої політики у багатьох напрямках реформування”, – відзначив Коліушко.

Політолог Андрій Золотарьов вважає, що реформи здійснюються повільно, а запроваджені вже медична, податкова та пенсійна не є ефективними. За чотири роки президентства Порошенка не відбулося реформування економіки, унаслідок якого б заходили інвестиції, покращувалося б соціальне становище та з’являлися б робочі місця, відзначив Золотарьов.

Аналізуючи шанси Петра Порошенка переобратися на наступних виборах главою держави, більшість опитаних експертів запевняють, що, ймовірно, політик не буде обраний на другий термін, але певні шанси у нього є. Майже третина опитаних схиляються до того, що Порошенко буде переобраний, але мають певні сумніви.

Наступні вибори президента повинні відбутися у березні 2019 року, парламентські – у жовтні того ж року.

441 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up