Бум ІТ та фіаско промисловості. Forbes опублікував рейтинг найбагатших компаній світу (аналітика)

Американський журнал Forbes склав рейтинг найдорожчих компаній світу. У списку топ-5  – одні «айтішники», чільну десятку розбавили мультиплікатори, напої, автомобільна компанія і телекомунікаційний сервіс. 

Трійка лідерів

 

Вже другий рік поспіль вершину тримають Apple та Google. Вони зайняли перше та друге місце у 2016 році, ну і – у 2017-му.

Google PGH office

У бронзові призери вибився Microsoft, як і минулого року.

ІТ-шники вже черговий рік домінують у економіці й це показник зміни самої економіки – високі технології, доступні пересічному громадянину – це зв’язок, сервіс, робота, розваги у одному смартфоні чи лептопі, а отже – падіння рейтингів цих компаній очікувати не скоро.

Інтернет-торгівля та реклама – далі у тренді

Квадрат лідерів раніше закривала Coca-Cola. Тепер же 4 місце – у Facebook, хоча у 2016 році він був 5-м, однак здобув успіх через підвищення цін на платну таргетовану рекламу.  У 2018 році компанія Цукерберга може втратити позиції через скандал з витоком даних.

Значний ривок здійснила компанія Amazon.com — один із перших інтернет-сервісів, орієнтованих на продаж реальних товарів масового попиту, найбільша у світі за обігом компанія, що продає товари та послуги через інтернет. Компанія веде експансію на ринки інтернет-торгівлі в усьому світі й саме тому за 2016-2017 рік піднялася із 12 місця на 5.

Це фіаско, промисловість!

З топ-10 випала компанія General Electric —багатогалузева корпорація, найбільший у світі виробник багатьох видів техніки, включаючи локомотиви, енергетичні установки (в тому числі й атомні реактори), газові турбіни, авіаційні двигуни, медичне обладнання, виготовляє також освітлювальну техніку, пластмаси та герметики.

Про що говорить виліт GE зі списку лідерів? А про те, що промисловість вже який рік втрачає свої позиції, ми ще більше заглиблюємося з індустріальної ери у постіндустріальну, де поки домінуватимуть ІТ та сервісні економічні галузі.

Читати також:  Трамп посів останнє місце серед президентів США
Світовий "Локомотив" промисловості не втсигає за швидкісним булідом ІТ-технологій
Світовий “Локомотив” промисловості не втсигає за швидкісним булідом ІТ-технологій

Також із золотої десятки випала корпорація McDonald’s. Ну що тут скажеш – кількість веганів та прихильників здорової їжі зростає, так само як і кількість нових фаст-фудів по всьому світу. З одного боку –  ті люди, які за здоровий спосіб життя все менше купують гамбургери, а фанати смаженої курки та картоплі фрі розширюють горизонти смаків у нових закладах. Як наслідок – McDonald’s втрачає прибутки.

Про падіння промислових виробників (McDonald’s  – це теж вам промисловість, тільки харчова) свідчить і поразка компанії Toyota. Були 6, стали 9, перевернулися із ніг на голову.

У 2016 7 місце займала International Business Machines Corporation (вимовляється Ай-Бі-Е́м, також відома як IBM або «Блакитний гігант») — американська електронна корпорація, один із найбільших світових виробників усіх видів комп’ютерів і програмного забезпечення, один з найбільших провайдерів глобальних інформаційних мереж.

У 2017 блакитні комп’ютерні монстри вилетіли з вищої ліги і стали 17-ми. Знову ж таки – падіння промислового виробництва, як смерті – не оминути, але раз на 4-5 років можемо спостерігати підйоми, зокрема у тій сфері, де працює IBM. Країни третього світу комп’ютеризуються, їм потрібна техніка за середніми та низькими цінами, тому виробники комп’ютерів за кілька років знову можуть вийти у топ-10, бо не всі собі макбуки дозволять мати.

 

Якісне покриття треба усім 

У чільній десятці – компанія American Telephone and Telegraph (AT&T Corporation). одна з найбільших американських телекомунікаційних компаній. Є найбільшим постачальником як місцевого так і дальнього зв’язку в США, а також є другим за розміром провайдером бездротових послуг в США (81,6 млн користувачів). Загальна кількість клієнтів AT&T більше 150 млн.

Що тут скажеш – мобільний зв’язок треба всім. Даєш якісне покриття – ціни підіймай. От AT&T це робить, тому й мають прибуток і підвищення у рейтингу найбагатших.

Читати також:  У Палаці Потоцьких стартував Львівський експортний форум

Прогнози

 

Вже до кінця цього року ІТ-сфера перетвориться в галузь світового масштабу вартістю майже 550 млрд доларів. Про це йдеться в щорічному прогнозі міжнародної мережі “Делойт”, пише Економічна правда. 

Як повідомляється, до кінця 2018 року загальні витрати на ІТ-сервіси – обслуговування в дата-центрах, витрати на програмне забезпечення та IT-підтримку – виростуть від 361 млрд дол. В 2016 році до майже 550 млрд дол., Що становить близько третини всіх ІТ-витрат (35%).

Згідно з прогнозом, вартість ІТ-сервісів дозволяє уникнути значних капітальних витрат і забезпечує прогнозовані витрати на основі фактичного використання, яке легко масштабується залежно від потреб бізнесу.

За даними дослідження, одним з найбільш вагомих у 2017 році стане вплив технології машинного навчання: тільки протягом цього року буде продано більше 300 млн смартфонів, обладнаних цією функцією.

Поширення технології буде сприяти розробці навігації в закритих приміщеннях, класифікації зображень, розвитку доповненої реальності, розпізнавання мови і перекладу навіть за відсутності зв’язку.

Згодом, йдеться в дослідженні, машинне навчання неминуче буде застосовуватися в десятках мільйонів безпілотних літальних апаратів, легкових автомобілях, пристроях віртуальної або доповненої реальності, в медичному обладнанні. Це докорінно змінить взаємодія людини і технологій в усіх галузях економіки та позитивно позначиться на безпеці людини.

Іншою інновацією, що сприятиме безпеці людини, є технології автоматичного аварійного гальмування (AEB).

За оцінкою “Делойт”, до 2022 року тільки в США впровадження таких систем буде сприяти зниженню кількості смертей в автомобільних аваріях на 6 тис. випадків (на 16% в порівнянні з 2017 роком).

 

 

 

579 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up