Бум ІТ та фіаско промисловості. Forbes опублікував рейтинг найбагатших компаній світу (аналітика)

Бум ІТ та фіаско промисловості. Forbes опублікував рейтинг найбагатших компаній світу (аналітика)

Американський журнал Forbes склав рейтинг найдорожчих компаній світу. У списку топ-5  – одні «айтішники», чільну десятку розбавили мультиплікатори, напої, автомобільна компанія і телекомунікаційний сервіс. 

Трійка лідерів

 

Вже другий рік поспіль вершину тримають Apple та Google. Вони зайняли перше та друге місце у 2016 році, ну і – у 2017-му.

Бум ІТ та фіаско промисловості. Forbes опублікував рейтинг найбагатших компаній світу (аналітика)
Google PGH office

У бронзові призери вибився Microsoft, як і минулого року.

ІТ-шники вже черговий рік домінують у економіці й це показник зміни самої економіки – високі технології, доступні пересічному громадянину – це зв’язок, сервіс, робота, розваги у одному смартфоні чи лептопі, а отже – падіння рейтингів цих компаній очікувати не скоро.

Інтернет-торгівля та реклама – далі у тренді

Квадрат лідерів раніше закривала Coca-Cola. Тепер же 4 місце – у Facebook, хоча у 2016 році він був 5-м, однак здобув успіх через підвищення цін на платну таргетовану рекламу.  У 2018 році компанія Цукерберга може втратити позиції через скандал з витоком даних.

Бум ІТ та фіаско промисловості. Forbes опублікував рейтинг найбагатших компаній світу (аналітика)

Значний ривок здійснила компанія Amazon.com — один із перших інтернет-сервісів, орієнтованих на продаж реальних товарів масового попиту, найбільша у світі за обігом компанія, що продає товари та послуги через інтернет. Компанія веде експансію на ринки інтернет-торгівлі в усьому світі й саме тому за 2016-2017 рік піднялася із 12 місця на 5.

Це фіаско, промисловість!

З топ-10 випала компанія General Electric —багатогалузева корпорація, найбільший у світі виробник багатьох видів техніки, включаючи локомотиви, енергетичні установки (в тому числі й атомні реактори), газові турбіни, авіаційні двигуни, медичне обладнання, виготовляє також освітлювальну техніку, пластмаси та герметики.

Про що говорить виліт GE зі списку лідерів? А про те, що промисловість вже який рік втрачає свої позиції, ми ще більше заглиблюємося з індустріальної ери у постіндустріальну, де поки домінуватимуть ІТ та сервісні економічні галузі.

Читати також:  Рейтинг Зеленського стрімко зріс
Світовий "Локомотив" промисловості не втсигає за швидкісним булідом ІТ-технологій
Світовий “Локомотив” промисловості не втсигає за швидкісним булідом ІТ-технологій

Також із золотої десятки випала корпорація McDonald’s. Ну що тут скажеш – кількість веганів та прихильників здорової їжі зростає, так само як і кількість нових фаст-фудів по всьому світу. З одного боку –  ті люди, які за здоровий спосіб життя все менше купують гамбургери, а фанати смаженої курки та картоплі фрі розширюють горизонти смаків у нових закладах. Як наслідок – McDonald’s втрачає прибутки.

Про падіння промислових виробників (McDonald’s  – це теж вам промисловість, тільки харчова) свідчить і поразка компанії Toyota. Були 6, стали 9, перевернулися із ніг на голову.

У 2016 7 місце займала International Business Machines Corporation (вимовляється Ай-Бі-Е́м, також відома як IBM або «Блакитний гігант») — американська електронна корпорація, один із найбільших світових виробників усіх видів комп’ютерів і програмного забезпечення, один з найбільших провайдерів глобальних інформаційних мереж.

Бум ІТ та фіаско промисловості. Forbes опублікував рейтинг найбагатших компаній світу (аналітика)

У 2017 блакитні комп’ютерні монстри вилетіли з вищої ліги і стали 17-ми. Знову ж таки – падіння промислового виробництва, як смерті – не оминути, але раз на 4-5 років можемо спостерігати підйоми, зокрема у тій сфері, де працює IBM. Країни третього світу комп’ютеризуються, їм потрібна техніка за середніми та низькими цінами, тому виробники комп’ютерів за кілька років знову можуть вийти у топ-10, бо не всі собі макбуки дозволять мати.

 

Якісне покриття треба усім 

У чільній десятці – компанія American Telephone and Telegraph (AT&T Corporation). одна з найбільших американських телекомунікаційних компаній. Є найбільшим постачальником як місцевого так і дальнього зв’язку в США, а також є другим за розміром провайдером бездротових послуг в США (81,6 млн користувачів). Загальна кількість клієнтів AT&T більше 150 млн.

Бум ІТ та фіаско промисловості. Forbes опублікував рейтинг найбагатших компаній світу (аналітика)

Що тут скажеш – мобільний зв’язок треба всім. Даєш якісне покриття – ціни підіймай. От AT&T це робить, тому й мають прибуток і підвищення у рейтингу найбагатших.

Читати також:  Українське економічне диво. Як потрапити у рейтинг Forbs та яка галузь допоможе це зробити (аналітика)

Прогнози

 

Вже до кінця цього року ІТ-сфера перетвориться в галузь світового масштабу вартістю майже 550 млрд доларів. Про це йдеться в щорічному прогнозі міжнародної мережі “Делойт”, пише Економічна правда. 

Як повідомляється, до кінця 2018 року загальні витрати на ІТ-сервіси – обслуговування в дата-центрах, витрати на програмне забезпечення та IT-підтримку – виростуть від 361 млрд дол. В 2016 році до майже 550 млрд дол., Що становить близько третини всіх ІТ-витрат (35%).

Згідно з прогнозом, вартість ІТ-сервісів дозволяє уникнути значних капітальних витрат і забезпечує прогнозовані витрати на основі фактичного використання, яке легко масштабується залежно від потреб бізнесу.

За даними дослідження, одним з найбільш вагомих у 2017 році стане вплив технології машинного навчання: тільки протягом цього року буде продано більше 300 млн смартфонів, обладнаних цією функцією.

Поширення технології буде сприяти розробці навігації в закритих приміщеннях, класифікації зображень, розвитку доповненої реальності, розпізнавання мови і перекладу навіть за відсутності зв’язку.

Згодом, йдеться в дослідженні, машинне навчання неминуче буде застосовуватися в десятках мільйонів безпілотних літальних апаратів, легкових автомобілях, пристроях віртуальної або доповненої реальності, в медичному обладнанні. Це докорінно змінить взаємодія людини і технологій в усіх галузях економіки та позитивно позначиться на безпеці людини.

Іншою інновацією, що сприятиме безпеці людини, є технології автоматичного аварійного гальмування (AEB).

За оцінкою “Делойт”, до 2022 року тільки в США впровадження таких систем буде сприяти зниженню кількості смертей в автомобільних аваріях на 6 тис. випадків (на 16% в порівнянні з 2017 роком).

 

 

 

Коментувати

506 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up