УПЦ (МП) заявила, що автокефалія православній церкві в Україні— загроза для безпеки

У зверненні Синоду Української православної церкви Московського патріархату, який опубліковали 25 травня вказано, що надання автокефалії православній церкві в Україні є загрозою для безпеки держави.

Про це пише Захід. нет.

«Поява іншої паралельної юрисдикції в Україні може породити нові протистояння всередині нашого народу, що не тільки загрожуватиме безпеці держави, а й поставить під питання можливість майбутньої єдності Церкви в Україні. Наш народ може бути розділений надовго, якщо не назавжди», – йдеться у зверненні.

На думку Московського патріархату, виходом із цієї ситуації є відновлення церковної єдності, але для цього необхідний «мир і стабільність у нашій державі». В УПЦ (МП) вважають, що «схизматичні церковні групи» (УПЦ (КП) і УАПЦ) повинні повернутися в «лоно канонічної церкви», перш ніж можна буде обговорювати питання статусу єдиної канонічної церкви.

Читати також:  ПЦУ висловила свою думку про призупинення перейменування УПЦ МП

У зверненні стверджують, що це позиція не тільки Московського патріархату, а й інших помісних православних церков.

«Предстоятелі та собори єпископів помісних православних церков висловлюють насторожене та негативне ставлення до надання згаданого Томосу як засобу подолання розколу в українському православ’ї», – заявила УПЦ МП.

«Ми завжди сприяли та будемо сприяти Державі у питаннях морального та патріотичного виховання, але виступаємо проти використання Церкви в геополітичній боротьбі. Засвідчуємо відкритість і готовність до будь-якої конструктивної співпраці та діалогу з метою досягнення церковної єдності», – йдеться у зверненні.

Читати також:  Автокефалія церкви – питання національної безпеки, - Порошенко

Як інформував ZAXID.NET, 17 квітня Петро Порошенко заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха із проханням видати томос щодо автокефалії православної церкви в Україні.

18 квітня глава держави офіційно прийняв від ієрархів УПЦ КП та УАПЦ звернення для передачі Вселенському патріарху Варфоломію про надання українській церкві томосу про автокефалію з підписами усіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Верховна Рада 19 квітня ухвалила постанову про підтримку звернення Президента України до Вселенського патріарха Варфоломія щодо створення Єдиної помісної української православної церкви.

22 квітня стало відомо, що Вселенський патріархат розпочав процедуру, необхідну для надання автокефалії українській православній церкві.

Syla.news 

324 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up