У рамках проекту «Майстерня пам’яті». Про єврейську спадщину на Буковині (коментарі)

24 травня у меморіальному музеї тоталітарних режимів музеї Микола Кушнір виступив з лекцією: “Роль музею у формуванні інклюзивної культури пам’яті”».

Власне, виступ відбувся у межах проекту «Майстерні пам’яті» — спільний німецько-український проект, що об’єднує освітні та меморіальні ініціативи зі збереження пам’яті про Голокост в Україні. Виставка «Майстерні пам’яті» включає в себе спогади свідків, біографії учасників подій Другої світової війни, локальні історії з 7-ми українських міст, а також ідеї для сучасної меморіальної роботи.

Тож про досвід Чернівців, та зокрема, Чернівецького музею історії та культури євреїв Буковини розповідав директор музею — Микола Кушнір.

Виступ розпочався з історії створення музею. Історико-краєзнавчий музей був створений у 2008 р, цьогоріч йому виповнюється 10 років. Основним завданням вбачають збереження та популяризаці. історико-культурної спадщини буковинського єврейства, яке сформувалося як етнокультурна група в межах історичної області Буковини в останній чверті ХVIII – другій половині ХІХ століття і проіснувало до Другої світової війни.

Микола Кушнір зазначає, що концепцією музею є відображення теми життя євреїв, а не смерті.

Директор музею cтверджує, що зараз в Україні є дуже мало спеціалістів, які можуть займатися такою клопіткою музейною роботою. Тим більше, що Чернівецький музей працює з особливою єврейською специфікою, де предмет пов’язаний з поведінкою та традиціями людей, тому пан Микола й називає музеї — “місцем зустрічі”.

Щодо музейної колекції, то Чернівецький музей історії та культури євреїв Буковини розпочинав існування лише з кількістю 732 експонати, зараз їх уже 1635. Микола Кушнір запевняє, що ця цифра хоч і не велика, але ціннісна, адже тут збирають предмети, які пов’язані безпосередньо з історією Буковини та Чернівців. Враховуючи, що вся єврейська спадщина Буковини втрачена, пошуки пам’яток дуже нелегкі, інколи приходиться шукати речі й закордоном, часом на антикварних ринках, подаровані предмети тощо.

Зараз у Чернівцях працюють над повернення пам’яті про єврейську історію міста та Буковини, тому активно проводять громадські акції, маркують історичні місця, проводять різні дослідження, співпрацюють з школярами та студентами, ініціюють освітні програми.

Syla.news 

 

418 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up