Американський диригент разом з львівськими викладачами домовилися про обмін студентами (коментарі)

У п’ятницю 25 травня о 15:00 в прес-центрі “Syla.news” (площа Стефана Яворського, 1) відбулася прес-конференція на тему :«Американський диригент: про співпрацю з львівськими студентами, благодійність та враження від України».

До участі в прес-конференції, окрім подружжя Гіффорд приєднався Ярослав Горбаль — диригент військових та цивільних оркестрів, викладач, заслужений діяч мистецтв України та Іван Чупашко — завідувач кафедри оркестрового диригування Львівської національної музичної академії імені М. Лисенка.

Роберт, професор Кейп-Джирардського університету штату Міссурі, заслужений діяч музики, досвід якого поширений на міжнародному рівні. 1 травня він разом з дружиною прибув до Львова на запрошення ректора Львівської музичної академії ім. Лисенка.

Подружжя дуже задоволене своїм приїздом до Львова та України і стверджують, що були приємно вражені українській гостинності та доброзичливості. Вони спробували українську кухню і задоволені всім, що бачили та робили. Роберт розповідає, що останній раз був в Україні близько десяти років тому і додає, що за цей час місто дуже змінилося.

Перебуваючи в Україні, Роберта та Анн супроводжував Ярослав Горбаль. Вони є давніми друзями, у свій час пан Ярослав також приїжджав до Кейп-Джирардо. Пан Ярослав запланував насичену програму для гостей міста, проте через стан здоров’я всі плани не вдалося здійснити. Тим не менш, Роберт та Анн Гіффорд мали змогу навідатися до Львівського Оперного театру, двічі побували у Львівській обласній філармонії, також відвідали екскурсійний тур історичними місцями Львова.

Роберт приїхав до Львова для обміну досвідом та співпраці з львівськими студентами. Він неодноразово здійснював подібні благодійні акції у різних країнах світу. Впродовж майже місяця він працював з студентами кафедри оркестрового диригування Львівської Національної музичної академії ім. М. В. Лисенка та духового оркестру НУ «Львівська політехніка», давав їм майстер-класи та збагачував стандартну програму оркестру американськими нотами. Майстер-класи проводили майже щодня тривалістю три години. Роберт зазначає, що українська та американська духова музика відрізняється стилем виконанням, і зрештою, їх важко порівнювати.

Дружина Роберта — Анн Гіффорд, супроводжувала чоловіка весь час. Відтак, разом вони відвідали фестиваль духових оркестрів “Бучацькі фанфари”, де Роберт брав участь встановленні Національного Рекорду України  в категорії «Наймасовіше виконання духовного гімну “Многая літа тобі, Україно”. Під час фестивалю більше 2000 людей співало композицію, а духові колективи (майже 500 музикантів) організували музичний супровід, яким диригували найкращі музиканти, враховуючи й Роберта Гіффорда.

Іван Чупашко висловив своє захоплення від співпраці з Робертом Гіффордом, адже за весь час перебування в Україні вони легко знаходили спільну мову.

Крім того, Роберт побував у м. Рівне, де забезпечував музичний супровід під час Міжнародного молодіжного фестивалю духової музики «Сурми».

Важливо, що в рамках такої співпраці викладачів Кейп-Джирардського університету та Львівської національної академії ім. Лисенка з’являться нові можливості для студентів. Зокрема, з початку нового навчального року планують обмін студентами на семестр або на весь рік. Звісно ж, серед студентів обиратимуть найкращих та тих, хто добре володіє англійською мовою.

Ярослав Горбаль та завідувач кафедри оркестрового диригування Львівської національної музичної академії імені М. Лисенка та Іван Чупашко запрошують усіх на концерт духового оркестру, що відбудеться 30 травня в приміщенні Львівської Національної музичної академії ім. М. В. Лисенка. Студенти складатимуть державний іспит ОКР «бакалавр» і виконуватимуть близько 10 творів. Роберт Гіффорд буде серед суддів на іспиті. І на завершення, Роберт разом з духовим оркестром даватиме великий концерт, виконуватиметься програма, яку тренували на майстер-класах Роберта у Львові.

Світлана Небилович, Syla.news 

540 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up