Гройсман: Україна та ЄС домовилася про переговори з РФ щодо транзиту газу

Україна і ЄС домовилися про старт тристоронніх переговорів щодо транзиту газу європейським споживачам з РФ.

Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів.

“Ми домовилися про тристоронні переговори в форматі “ЄС – Україна – Росія” з питань транзиту газу. Позиція України буде відповідальною і твердою”, – сказав прем’єр Володимир Гройсман на зустрічі з віце-президентом Єврокомісії з питань Енергетичного Союзу Марошем Шефчовичем.

Гройсман підкреслив, що використання української газотранспортної системи – це надійна альтернатива проекту “Північний потік-2”, який є політичним проектом і загрозою енергетичній безпеці Європи.

Сторони домовилися узгодити позиції по використанню ГТС – на взаємовигідних умовах.

Раніше “Газпром” заявив, що може зберегти транзит газу через Україну у розмірі 10-15 млрд кубометрів на рік, якщо українська сторона доведе економічну доцільність нового контракту.

Наприкінці березня заступник голови правління Газпрому Олександр Медведєв повідомив, що “Газпром” і “Нафтогаз” почали переговори про розірвання контрактів на поставку і транзит газу.

У Нафтогазі наголосили, що “Газпром” продовжує відмовлятися від виконання остаточних та зобов’язуючих рішення арбітрів у двох комерційних суперечках із “Нафтогазом” та запропонував внести зміни до контрактів або розірвати їх – і таким чином скасувати рішення трибуналу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу щодо компенсації за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту.

За рішенням Стокгольмського арбітражу, Нафтогаз домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку Газпромом погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі Газпром має сплатити 2,56 млрд доларів на користь Нафтогазу.

Syla.news

320 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up