Освіта та креативність: як і для чого поєднувати. Презентація кластеру

23 травня у Центрі Шептицького відбулася публічна презентація проекту «Львівський кластер розвитку освіти та креативності».

Зустріч складалася з двох частин. В першій – організатори представили поточний стан справ. Про це інформували керівник міського управління освіти Зоряна Довганик, голова громадської організації «Lviv Maker Space» Анна Косарєва, директор Інституту міста Олександр Кобзарев та виконуючий обов’язки директора «Міського центру інформаційних технологій» Володимир Поліщук.

«Кластер вже працює з Нового року, вже є певні досягнення, які ми хотіли б вам, власне, представити», – прокоментував перший проректор УКУ Тарас Дубко.

В другій частині відбулася панельна дискусія, під час якої представники різних напрямків освіти радилися, що робити далі, збирали думки та ідеї щодо того, в якому напрямку кластер міг би рухатися.

Читати також:  Глобальна освіта, блокчейн, громадське здоров'я. Експерт розповів, які галузі економіки домінуватимуть у майбутньому

Чим є кластер розвитку освіти та креативності?

Кластер не існує сам для себе. Це – інструмент, відповідь (чи спроба відповіді) на питання, яке ставить перед собою місто. Місто гідного життя, базованого на довірі, чесності, взаємоповазі та взаємодії, що веде до добробуту, самореалізації та суспільного блага через розвиток креативності – здатності та відваги до творення нових смислів, продуктів та форм.

В рамках розробки цієї візії вдалося виокремити 4 пріоритети:

  • виховання креативності;
  • збереження креативних людей у Львові;
  • концентрація креативних людей;
  • залучення креативних людей ззовні.

«Кластер розвитку освіти та креативності – це є спроба втілення у життя першого пріоритету з вище перелічених. Це – не організація чи інституція, це – платформа, простір, середовище, в якому люди, стаючи на цей майданчик, проголошують публічно, що готові взяти на себе відповідальність за певні проекти, які мали б сприяти вихованню чи творенню креативності серед львів’ян», – зазначив Тарас Дубко.

Зараз існує п’ять напрямків, у яких засновники спробували реалізувати цілу низку проектів:

  • інтернетизація шкіл;
  • англійська мова;
  • критичне мислення;
  • підприємництво та бізнес освіта;
  • інклюзивне середовище.
Читати також:  До реєстру розрахункових операцій включили планшети і смартфони

Кластер має форму розподіленого лідерства, по кожному напрямку є своя робоча група, яка працює автономно, але яка звітує перед кластером і перед радою конкурентоспроможності.

Syla.news

460 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up