Цукерберг у Європарламенті. Що сказав очільник Facebook лідерам ЄС про захист даних

22 травня лідер і основний власник Facebook Марк Цукерберг відповів на запитання європейських парламентаріїв, які стурбовані як збором даних користувачів соцмережі на тлі скандалу з Cambridge Analytica, так і втручанням Росії у вибори в США та інших країнах. Зустріч тривала трохи більше відведених 75 хвилин, але на багато питань Цукерберг відповісти не встиг. Він обіцяв зробити це письмово в найближчі дні.

На відміну від американських сенаторів, які в квітні розпитували Марка Цукерберга протягом двох днів, у європейських парламентаріїв було всього близько півтори години. Через це формат зустрічі був дивним: спочатку Цукерберг виголосив вступне слово, потім кожен з парламентаріїв задав по кілька запитань. Депутатів цікавило, зокрема, відповідність Facebook новими правилами захисту персональних даних в Європі і чи може боротьба з фейковий новинами нашкодити свободі слова. Потім Цукерберг за 25 хвилин спробував відповісти на ті питання, що здалися йому найбільш важливими. Коли час минув і Цукерберг оголосив про завершення зустрічі, депутати були засмучені тим, що на деякі питання відповідей не прозвучало. В результаті Цукерберг, який запізнювався на літак, пообіцяв відповісти депутатам письмово.

Читати також:  Україна приєдналася до перших за 1,5 року переговорів щодо Придністров’я

Ось, що сказав Цукерберг:

Очевидно, що за останні роки ми зробили недостатньо для того, щоб запобігти використанню створених нами інструментів на шкоду. Як у випадку з фейк-ньюс, так і з зовнішнім втручанням у вибори або зі зловживанням даними користувачів, ми недостатньо широко визначили нашу зону відповідальності. «Це помилка, я прошу вибачення». У 2016 році «ми були занадто повільними», щоб протистояти втручанню Росії в американські вибори, і були більше зосереджені на «більш традиційних кібератаках».

Одна з наших основних турбот зараз – забезпечити невтручання у вибори. Для цього треба знаходити і блокувати фейковий акаунти. Ми це робили під час виборів в Німеччині і Франції.

Зараз ми перевіряємо кожен додаток, яке збирає дані користувачів – в тому числі ті, що роблять це давно. Робота займе кілька місяців; вона повинна виключити можливість повторення витоку даних користувачів і використання їх в політичних цілях. Ми в два рази (до 20 тисяч чоловік) збільшили кількість співробітників, які працюють над питаннями безпеки. Всі наші зусилля позначаться на нашому прибутку, але безпека людей завжди буде для нас важливіше максимізації прибутку.

Ми платимо податки у всіх країнах, в яких працюємо. Скоро наш штат в Європі буде становити 10 тисяч осіб – ми інвестуємо в ЄС серйозні суми. Наші інструменти використовує в Європі 18 мільйонів різних компаній – і ми пишаємося тим, що малий бізнес отримує інструменти, які раніше були доступні тільки гігантам.

Facebook готується до виконання європейського законодавства про персональні даніВідомо, що цей закон вступить в силу 25 травня.

Читати також:  Зустріч Порошенка з представником ЄС Могеріні: підсумки

 

374 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up