СБУ попередило про хакерську атаку напередодні Ліги Чемпіонів

26 травня у Києві відбудеться Ліга Чемпіонів. У зв’язку з цим Служба безпеки України попереджає про можливу масштабну кібератаку на державні структури і приватні компанії. 

Як повідомляє прес-служба СБУ, шкідливе програмне забезпечення, яке може бути використана хакерами, отримало умовну назву VPNFilter. Це багаторівневе модульне шкідливе програмне забезпечення з універсальними можливостями, які забезпечують проведення як кіберрозвідки, так і деструктивних кібероперацій.

За даними СБУ, подібні атаки фіксувалися по всьому світу починаючи з 2016 року. Однак, за отриманою інформацією, на цей раз географічна націленість атаки спрямована саме на український сегмент мережі Інтернет. Висновки криміналістичного дослідження показують, що вірусне програмне забезпечення VPNFilter дозволяє зловмисникам перехоплювати весь трафік, що проходить через уражений пристрій (включаючи дані авторизації та персональні дані платіжних систем), збирати і вивантажувати інформацію, віддалено керувати інфікованим пристроєм і навіть виводити його з ладу.

Особливу небезпеку VPNFilter несе для автоматизованих систем управління технологічними процесами (SCADA), оскільки через ідентифікацію специфічних протоколів обміну технологічними даними зловмисники отримують можливість обрати такі об’єкти першочерговими цілями.

“Фахівці СБУ вважають, що інфікування обладнання саме на території України ‒ підготовка до чергового акту кіберагресії з боку РФ, спрямованого на дестабілізацію ситуації під час проведення фіналу Ліги чемпіонів. Про це свідчить й те, що запланований механізм кібератаки збігається з техніками, які використовувались у 2015-2016 роках в ході атаки BlackEnergy”, – йдеться в повідомленні.

Раніше СБУ закликала не вірити інформації про заклики Ісламської держави до терактів у Києві під час фіналу Ліги чемпіонів.

Syla.news

240 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up