Епігенетика vs. культурна пам’ять. Лекція Майкла Деніела Сагатіса «Жива травма»

22 травня у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи (вул. академ. Богомольця, 6) Майкл Деніал Сагатіс прочитав лекцію «Жива травма».

В основі лекції дискусія між епігенетикою (наукою, що вивчає, як успадкована та невирішена сімейна травма може передаватися від індивідуума через наступні покоління) та культурною пам’яттю (яка стверджує, що історія є лише однією версією минулого, і що турбота про нашу культурну спадщину – те, що формує національну ідентичність).

В основі лекції – наслідки травми як на індивідуальному, так і на колективному рівнях, і те, як впливає конкуренція між «спогадами» та «історією» на формування індивідуальної та національної ідентичності. Складність процесів національного становлення в країнах пострадянського простору сформувала запит на новітні наукові розвідки у цьому напрямі. Передусім треба зазначити, що характер взаємозв’язку між пам’яттю та ідентичністю націй має встановлюватися лише в контексті суттєвих розбіжностей у розумінні феномена „уявлених спільнот”, які існують в теорії націй та націоналізму.

Читати також:  Кирило Осьмак. Підпільний президент України, який керував бандерівцями

Матеріал для дослідження – родинна історія лектора – травматичний досвід Юзефи Буйдо та її родини, депортованої в 1940 році до Казахстану, свідками якого залишилися її листи до рідних та архівні документи.

Майкл Деніел Сагатіс (Michael Daniel Sagatis) – Громадянин Сполученого королівства Великої Британії та Ірландії, народився у м. Ніт в Уельсі (Neath) в родині польсько-литовсько-ірландського походження. Закінчив в 2000 р. історико-філософський факультет Лондонського університету-коледжу (University College London – London’s Global University). Провідними темами дослідження є література як історичне джерело, досліджував історію радянських репресій часів сталінізму, історію ГУЛАГу та російську літературу ХІХ ХХст.

Читати також:  У Львові розкажуть як зробити Україну успішною

Лекція відбулася у рамках експонування виставки «Листи Юзефи: витяг із забуття» у співпраці Меморіального музею «Територія Терору» та Центру міської історії. Лекція пройшла англійською мовою з синхронним перекладом.

361 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up