Експерт ООН: Перш ніж скорочувати соціалку, треба підвищити податків для багатих

Хуан Пабло Богославскі, незалежний експерт Організації Об’єднаних Націй з питань зовнішнього боргу, інших фінансових зобов’язань та прав людини перебував в Україні 10 днів — з 14 до 23 травня.  У інтерв’ю виданню “Економічна правда”, він сказав, що перш ніж скорочувати соціалку, чому б не подумати про підвищення податків для заможних. 

Будь-яка держава має два види за зобов’язань.  Перший — держава зобов’язана забезпечити права людини на освіту, соціальний захист, охорону здоров’я та інше. Другий — зобов’язання фінансового характеру щодо повернення своїх боргів. Власне, баланс між виконанням цих двох типів зобов’язань має дуже велике значення щодо того, якою в країні буде ситуація з правами людини.

Читати також:  Лібералізм, популізм та консервативний поворот. Чому ідеологія реформаторів не популярна в Україні

Якщо міністерство фінансів займає позицію “виплачуємо борги перед кредиторами незалежно від того, скільки нам це коштуватиме”,  то це призводить до залучення нових боргів для рефінансування поточних паралельно зі зменшенням соціальних видатків. Звичайно, це негативно позначається на ситуації із правами людини.

Усвідомлюючи, що балансування цих двох груп  зобов’язань є досить складним процесом, я даю рекомендацію такого характеру — перш ніж проводити економічної реформи потрібно оцінювати ситуацію з правами людини. Це дозволить уникнути або мінімізувати негативний вплив, який можуть здійснити реформи.

Наведу приклад. Скорочення соціальних видатків на будівництво дитячих садків призведе до зменшення кількості дитсадків і негативно позначиться на правах жінок, особливо погіршить ситуацію з правами одиноких матерів.

Читати також:  Українське економічне диво. Як потрапити у рейтинг Forbs та яка галузь допоможе це зробити (аналітика)

Попередня оцінка наслідків економічних реформ зменшить їх негативний вплив на найбільш вразливі групи населення. Перш ніж скорочувати соціальні видатки, чому б не подумати спершу про зміни в оподаткуванні і підвищення податкового навантаження для більш заможних громадян?

Відміна мораторію на продаж сільськогосподарських земель — одна з вимог міжнародних партнерів. Чому б не поговорити про її соціально-економічні наслідки? Я наразі нічого не бачив і не чув про їх аналіз.

318 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up