Антикорупційний суд: перешкода на шляху до євроінтеграції (аналітика)

Україна потребує створення антикорупційного суду для інтеграції з Євросоюзом. Проте щоразу це питання викликає безліч проблем, через які шанси добитись поставленої цілі значно зменшуються. Сергій Макаренко провів розслідування і дізнався, що заважає створити останню ланку вітчизняного антикорупційного ланцюга.

Згідно з урядовим Планом заходів з виконання Угоди про асоціацію, вже до кінця цього року в нашій країні мають провести конкурси на посади суддів Антикорупційного суду. Проте станом на середину травня навіть законопроект про АКС досі не ухвалений парламентом.

Підписавши Угоду про Асоціацію з Європейським Союзом, Україна зобов’язалась змінити судову систему та зменшити рівень корупції. Кабмін затвердив таку дію спеціальною постановою. Хоча й у самому документі про створення Антикорупційного суду не йдеться. Сьогодні ж створення АКС – ключова умова у відносинах України з Європейським Союзом.

Читати також:  Від сьогодні закон про антикорупційний суд увійшов у дію

 

Згідно з планом заходів із виконання Угоди про асоціацію, передбачено забезпечення повноцінної роботи Вищого антикорупційного суду.

Йдеться про ухвалення підзаконних нормативно-правових актів, ухвалення рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів щодо умов проведення конкурсу на посади суддів АКС і навіть проведення самого конкурсу та визначення переможців.

Відразу після того, як перед новорічними святами в кінці 2017-го текст законопроекту з’явився на порталі Верховної Ради, він був розкритикований представниками громадський організацій і, що головне, Заходом. Із різкими заявами на адресу проекту виступили МВФ та Світовий банк.

Їхні претензії базувалися в основному на невідповідності зареєстрованого законопроекту рекомендаціям Венеціанської комісії, що були озвучені в жовтні 2017 року.

Читати також:  5, 7 мільйонів без податків - вартість дебатів на Суспільному

У своїх висновках ВК акцентувала увагу на безпосередній участі іноземних учасників у доборі антикорупційних суддів. Крім того, суд має розглядати лише справи з юрисдикції НАБУ та САП. Ця норма дозволить новоствореному органу не перевантажуватися і не розпорошуватися в роботі над іншими злочинами. Звісно, вимагалося і не затримувати створення суду. Ці тези були проігноровані у законопроекті, що з’явився на сайті ВРУ, що, власне, і викликало відповідну реакцію від громадськості та міжнародних партнерів.

Про те, що каже Європа, громадськість та нардепи детальніше читайте у статті Сергія Макаренко «Суд іде: коли в Україні замкнеться антикорупційний ланцюг?» http://infomist.ck.ua/sud-ide-koly-v-ukrayini-zamknetsya-antykoruptsijnyj-lantsyug/

Syla.news

294 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up