5 міфів про шкідливий продукт. Чому Європа не забороняє пальмову олію?

5 міфів про шкідливий продукт. Чому Європа не забороняє пальмову олію?

Верховна рада схвалила  законопроект про заборону  пальмової олії. Проголосувало 233 депутати.  Але чи є цей продукт таким шкідливим та небезпечним. У цьому на сторінках Європейської правди розбиралися президент асоціації “Укркондпром” Олександр Балдинюк та голова Асоціації дієтологів України Олег Швець. 5 міфів про пальмову олію.

 

Міф 1. Небезпечна для здоров’я

Лобісти заборони пальмової олії стверджують, ніби вченими доведена шкідливість “пальми”, і тому її начебто забороняють у багатьох розвинених країнах світу.

 Насправді це – відверта брехня. В жодній країні світу не існує заборони на вживання “пальми” у харчових продуктах.

Навпаки, безпека пальмової олії підтверджена її довготривалим застосуванням і статусом GRAS (“абсолютно безпечно”) Американського агентства FDA (Food and Drug Administration).

“Пальма” також входить до переліку 17 видів рослинних олій, які відповідають харчовим стандартам ФАО та ВОЗ, згідно з Кодексом Аліментаріус, який Світова організація торгівлі розглядає в якості провідного харчового стандарту.

Цікавий факт: населення Європейського Союзу споживає 2,7 млн тонн пальмової олії щороку, або в середньому – 5,4 кг на одну людину.

Міф 2. Її без проблем заміниш іншою 

Читати також:  ЄС вивчає можливість скасування переходу на літній час

У випадку заборони пальмової олії у виробництві харчових продуктів її без особливих проблем можна замінити іншими оліями.

Це неправда.

Світове виробництво рослинних олій становить орієнтовно 198 млн тонн на рік. Із них майже 70 млн тонн – це саме пальмова олія. Тобто це більше 35% загального виробництва олій. Таке ж співвідношення – більше третини – споживання “пальми” у загальному споживанні рослинних жирів спостерігається і в Україні.

Жодна з рослинних олій не виробляється в світі у кількості, необхідній для заміни пальмової олії.

Міф 3. Організм важко її перетравлює 

“Пальма” – тугоплавка, тому організм людини не може нормально її перетравити.

Щодо тугоплавкості, то це лише частково правда, оскільки різні фракції пальмового жиру мають різну температуру плавлення:

– пальмовий олеїн – 18-24°C,

– пальмовий суперолеїн – 7-12°C,

– пальмовий стеарин – 47-55°C.

Як бачимо, більшість харчових фракцій “пальми” мають температуру плавлення, нижчу за температуру людського тіла.

Але насправді це не має значення, оскільки олії, як й інші харчові продукти, не плавляться в організмі людини, а перетравлюються. Ми ж не замислюємося над питанням, за якої температури плавиться огірок чи яблуко.

Читати також:  В ЄС заявили про готовність прийняти висновки Венеціанської комісії щодо українського закону про освіту

Міф 4. Її не додаватимуть у молокопродукти, коли заборонити

Якщо заборонити “пальму”, то її перестануть додавати в молочні продукти.

Насправді додавати рослинні жири (не лише “пальму”) в традиційні молочні продукти, які повинні містити лише молочні жири, не можна і зараз.

Якщо деякі несумлінні виробники фальсифікують таку продукцію, то це проблема не “пальми”, а державного контролю.

На сьогодні відповідальність за фальсифіковану продукцію достатньо висока, а акредитовані лабораторії мають усі можливості проводити відповідні випробовування. Держава має всі повноваження для наведення ладу у цій царині, потрібно лише їх використовувати.

Міф 5. Це дешевий замінник 

Пальма” – це дешевий замінник “нормальних жирів”, в тому числі соняшникової олії, тому виробники її активно використовують.

Насправді сира пальмова олія на світових біржах торгується майже за тими ж цінами, що і соняшникова олія. А деякі низькоплавкі фракції “пальми”, з яких виробляються в т.ч. еквіваленти какао-масла, є достатньо дорогими. Дорожчими, ніж вершкове масло.

528 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up