У Львові обговорять проблему людей поважного віку під час звернення до суду

23 травня у Львові організують круглий стіл, де обговорюватимуть тему: “Проблеми з якими стикаються люди поважного віку під час звернення до суду та шляхи їх вирішення”. 

Захід відбудеться у приміщення Правничого коледжу Львівського національного університету ім. Івана Франка, вул. Дорошенка, 33. Метою круглого столу є презентація результатів проекту та обговорення проблем, з якими стикаються люди поважного віку при зверненні до суду та пошук шляхів їх вирішення.

Цей захід проводиться за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» в рамках проекту «Покращення доступу до правосуддя для людей поважного віку, шляхом підвищення обізнаності щодо судового захисту в Україні».

В жовтні 2017 року громадська організація “Суспільство і право” за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» розпочала реалізацію проекту «Покращення доступу до правосуддя для людей поважного віку, шляхом підвищення обізнаності щодо судового захисту в Україні».
Основною метою проекту є сприяння підвищенню обізнаності людей поважного віку м. Львова та Львівської області щодо своїх прав та можливостей їх захисту, зокрема у судовому порядку, а також підвищення рівня довіри громадян до судової системи України шляхом ознайомлення з судовими процедурами та процесами.

Мар’яна Багній, учасниця круглого столу розповідає:

“Під час круглого столу підніматимуть питання щодо довіри людей поважного віку судовій системі та з якими проблемами стикаються люди поважного віку при зверненні до суду? Які шляхи та рекомендації вирішення проблем? Станом на початок 2017 року на території міста Львова та області за даними Головного управління статистики у Львівській області налічується понад 700 тисяч осіб пенсійного віку, зокрема тільки у місті Львові проживає майже 200 тисяч пенсіонерів. Пенсіонери переважно є соціально-незахищеними та часто перебувають за межею бідності”.

Незважаючи на те, що законодавство України гарантує певні можливості, проте для літніх людей це не вирішує проблеми доступу до рівних можливостей, забезпечення правового захисту та правової допомоги. Також в Україні досить гостро постає проблема правової та соціальної ізоляції вразливих верств населення, внаслідок відсутності інформування щодо їх прав та механізмів їх захисту. Особливо гостро це питання стосується населення, яке проживає за межами обласного центру, зокрема в районі чи селі, та належить до категорії осіб пенсійного та передпенсійного віку. Зокрема, вони не мають належного рівня обізнаності у своїх правах та механізмах їх захисту, а саме судового захисту своїх прав, не мають достатньої можливості представляти свої інтереси перед органами влади, а також у зв’язку з їхніми незначними доходами вони не можуть звернутися до кваліфікованих спеціалістів. Крім того, неурядові організації також практично не займаються вирішенням проблем цієї категорії громадян, хоча вони є одними з тих, хто найбільше цього потребує. Ми не повинні забувати, що такі громадяни є повноцінними членами нашого суспільства та повинні повноцінно користуватися своїми правами та можливостями і при необхідності ефективно використовувати засоби захисту своїх прав.

Раніше Syla.news писали про те, що Львів працює над “стратегією можливостей” для людей похилого віку.

454 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up