Консервативний поворот. Чому США та Європа шукають ідеали у минулому (коментарі)

Відомий журналіст Павло Казарін під час лекції у Львові розмірковував про ідеї «консервативного повороту», які допомогли Дональду Трампу перемогти на виборах у США, пояснював, що ідеал у своєму минулому шукає Польща та Угорщина та нагадав, що в України немає свого «золотого віку».

Сьогодні світ змінюється з такою швидкістю, з якою ще ніколи не змінювався. Це можна побачити навіть по фотографіям. Покоління 70-хх, 80-хх та 90-хх ще пам’ятає еру чорно-білих дитячих світлин, перехід на кольорові, а от люди, які народилися у 2000-хх, фактично не застали таких фото – вони одразу отримали епоху цифрових зображень. Павло Казарін вважає, що швидкість суспільних змін тільки збільшуватиметься. Бо сьогодні ми говоримо про ЛГБТ, одностатеві шлюби, частина людей вважає це аморальним та неетичним, але через 20 років повістка дня зміниться. Ми говоритимемо про роботів, електронні чіпи, бо неможливе – можливо, як показує практика.

Читати також:  США змінять ядерну угоду з Іраном

Дискусії про швидкість змін ведуться в Європі з другої половини ХХ століття. У США, Британії, Франції знаходилися політики та великі групи їх прихильників, які говорили: «Сьогодні – це недосконале завтра», а тому потрібно робити реформи, розвивати технології та йти вперед.

Однак, 10 років тому у Європі зародилося нове гасло: «Сьогодні – це зіпсоване вчора». Саме під таким лозунгом Дональд Трамп виграв вибори у Америці, бо він казав: «Зробимо Америку могутньою знову». Тобто, потрібно повертатися до ідеалізованого минулого, робити «консервативний поворот».

Читати також:  США в ООН закликали перервати дипломатичні відносини й торгівлю з КНДР

У такий спосіб змінюється риторика наших сусідів – Польщі та Угорщини. Ультраправі Франції та Австрії з цими гаслами завойовують прихильників, перемагають на виборах до парламенту.

А от ситуація України певною мірою унікальна, бо у нас немає ідеального минулого, свого «золотого віку». Ми не маємо куди повертатися.

Syla.news

 

438 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up