Студентам-географам показали фільм «Евакуйовані назавжди» (коментарі)

Голова благодійного фонду Віталій Ковтун та продюсер фільму «Евакуйовані назавжди»  Сергій Устюков презентували кінострічку студентам географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.

Евакуйовані назавжди – фільм, який бере за живе та висвітлює історичну правду про тих, хто у 40-роках минулого століття був змушений покинути найцінніше – рідну домівку під приводом псевдоевакуації, яка слугувала початком великої депортації українців із Закерзоння, або Надсяння.  Це — українська етнічна територія у верхів’ї та середній течії річки Сян. Основна частина Надсяння збігається із Східною половиною Підкарпатського воєводства Польщі. В межах України невеликий фрагмент Надсяння знаходиться на крайньому заході Львівської області. Історичним центром вважається місто Перемишль. Разом з Лемківщиною Надсяння є частиною історичного регіону Перемишльщина. Сьогодні це є територія Польщі. Саме звідти  розпочалася депортація українців, яка переросла в подальшому в операцію “Вісла”.

Документально-художній фільм складається з двох частин та на основі свідчень очевидців розповідає про депортованих українців із Закерзоння у 1945-46 роках., які поселилися в с. Терновиця, Івано-Франківської обл. та були активними вірянами переслідуваної на той час Української Греко-Католицької Церкви, для яких віра, церква та родина були найвищими цінностями

Читати також:  Від сьогодні на вулицях міста Львова працюватимуть евакуатори

Тому сьогодні важливо плекати цінності. Адже саме на них будується нація, держава і суспільство. Бо минуле не є чорним чи білим. воно – неоднозначне, історія може повторюватися, а отже треба розуміти, що тримає нас разом, об’єднує та веде вперед. Ситуація, яка склалася на Сході України та спричинила переселення мешканців Донеччини та Луганщини показує, що історія може ламати людські долі, а отже її треба пам’ятати, брати від неї уроки, вважає Віталій Ковтун.

Фільм змальовує ситуацію, в якій люди  не є господарями своєї долі, й це у своє чергу спричиняє лихо лихо. Таке ж лихо, яке спіткало мешканців українських земель Надсяння. Дуже гостро сприймаються свідчення людей, які пережили трагедію, будучи дітьми, та живуть досі. Відчутно, наскільки геополітичні вітри можуть бути жорстокими до людини, до сімей, до цілих родин. Це був виклик для депортованих українців. Ця ситуація є викликом і для прийдешніх поколінь, адже потрібно усвідомити, що це сталося і розуміти, що подібні історії не мають повторюватися. А отже потрібно пробачити та на основі цінностей шукати спільні точки дотику у майбутньому, вважає продюсер стрічки Сергій Устюков.

Читати також:  Розмита відповідальність. Політолог проаналізував закон про реінтеграцію Донбасу (Коментарі)

Наразі ведеться робота над пошуком коштів для зйомок другої частини фільму, що отримає назву “Переслідувана правда”.

Нагадаємо, що львів’яни, які переглянули фільм “Евакуйовані назавжди”, вважають, що потрібно знімати другу частину стрічки. Радять залучати на екрани більше молоді та й надалі розкривати історичну правду про українців, виселених із Закерзоння.

Syla.news

----------------------

Коментувати

637 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up