Українська діаспора в Киргизстані. Як живуть нащадки Тараса Шевченка в країні озера Іссик-Куль (коментарі)

Лідер української діаспори в Киргизстані Володимир Нарозя описав, як живуть наші земляки у далекій країні озера Іссик-Куль та розповів як киргизи шанують Тараса Шевченка. 

Першим українцем, який побував у Киргизії став Олександр Федченко, який у 1868-1871 роках їздив туди з географічною експедицією. Однак, Володимир Нарозя зазначає, що українські села в тій далекій країні існували ще в часи Київської Русі, на рубежі 9-10 століття.

Сьогодні між українцями та киргизами триває активна культурна співпраця. Нещодавно український переклад національного киргизького епосу “Сказання про Манаса, Семетея і Сейтека” вийшов у Киргизстані.

Знають і перекладають у Киргизстані й нашого Тараса Шевченка.  Приміром, представляти Киргизстан у Міжнародному проекті-конкурсі “Тарас Шевченко єднає народи” виборов сСиргак Асанакунов, артист хору Киргизького театру опери та балету. Сиргак представив два музичні твори на слова Шевченка та один твір на слова національного світоча Киргизстану -Товтогула Савтаганова, духовно близького українському Кобзареві. І хоча Тарас Шевченко ніколи не бував у Киргизстані, його там знають і шанують. “Акин Таразі,”- так називають у Киргизстані Українського Світоча. Володимир Нарозя представив нещодавно видану у Киргизстані книгу про Тараса Шевченка, де зібрані наукові, публіцистичні, художні твори.

Нагадаємо, що представники Киргизької республіки зустрілися у Львові із перекладачем збірок відомого киргизького письменника-шістдесятника Чингіза Айтматова до святкування 90-річчя від дня його народження.

Syla.news

604 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up