Україна отримає потужну підтримку ЄС, коли створить пакет привабливих проектів і зможе їх реалізувати – Петер Вагнер

Керівник Групи підтримки України в Єврокомісії Петер Вагнер спрогнозував, за яких умов Україна зможе здобути підтримку від Європейського Союзу. 

До 2020 року Єврокомісія запланувала виділити на реалізацію”Плану Маршала” 4,1 млрд євро.

План зовнішніх інвестицій спрямований не лише на Україну, а й на країни Східного партнерства (Молдова, Грузія, Вірменія, Білорусь, Азербайджан). Згідно з очікуваннями, Єврокомісія має забезпечити надходження інвестицій на суму понад 44 млрд євро. Решту коштів мають виділити міжнародні фінансові організації та окремі країни-члени ЄС, і якщо пощастить – ще й приватний фінансовий сектор.

Вказана сума має бути спрямована на сприяння підготовці країнами “фінансово привабливих та зрілих” інвестиційних проектів, технічну підготовку людей, які будуть залучені до їх реалізації, а також на надання часткових гарантій для залучених інвестицій.

За словами міністра фінансів Олександра Данилюка, Україна вже готує пакет пропозицій, які можна реалізувати за фінансової підтримки ЄС. Серед них – інфраструктурні проекти та проекти у сфері енергетики та енергозбереження.

“Реалізація цих проектів, серед іншого, матиме й соціальний ефект – вони мають протистояти загрозливій тенденції відтоку працівників з України”, – додав міністр.

Згідно із заявами офіційних представників ЄС, поки що Київ може сподіватися лише на отримання технічної допомоги.

“Від самого початку Україна потребує створення привабливих інвестиційних проектів, реалізація яких гарантувала б посилення потенціалу країни, а одночасно – які були би привабливими для банків”, – розповідає керівник Групи підтримки України в Єврокомісії Петер Вагнер.

За його словами, Україна має потребу в підготовці фахівців, здатних реалізовувати такі проекти.

“І лише згодом, коли в Україні буде створено пакет привабливих проектів та з’явиться потужність їх реалізувати, можна буде говорити про наступний рівень підтримки ЄС”, – додав він.

Розмір цієї допомоги оцінено у 200 млн євро на рік.

Syla.news

306 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up