День вишиванки 2018. Історія, маловідомі факти, підтримка у світі

Вишиванка для українців – могутній символ благополуччя в родині, а свято вишиванки символізує національну єдність. Відзначають його у третій четвер травня (цього річ випало на17 травня). У цей день влаштовують марші вишиванок по всій Україні.

Поява свята

Ідею акції Всесвітній день вишиванки в 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.

А поштовхом до реалізації ідеї і святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно надягав на пари, як і багато інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам і студентам вибрати один день і всім разом одягнути вишиванки.

Спочатку їх одягли кілька десятків студентів і кілька викладачів факультету. І вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, у ньому почала брати участь українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Історія вишиванки

Вишиванка є не тільки традиційним українським одягом, а й оберегом. Символи і кольори, які використовуються при вишивці, володіють певним змістом.

Традиційно вишивали дівчата, які готували собі посаг, збираючи його в спеціальний скриню. Небагата дівчина могла похвалитися 30-40 сорочками, середнього достатку – 50-70, а багаті – 100.

Сорочку для немовляти вишивала мама чи бабуся, під час роботи співали пісні і молилися. Вважалося, що так вишиванка стає справжнім оберегом.

У ХІХ столітті Іван Франко почав носити вишиванку з піджаком, привертаючи увагу незвичайним поєднанням і зробивши його популярним.

У 1876 році Олена Пчілка видала альбом українських вишиванок, після чого в Європі почався бум української вишивки, а в самій Україні почалися перші наукові вивчення цього національного одягу.

Маловідомі факти

На даний момент фрагменти української вишивки використовують багато відомих дизайнерів, серед яких Жан-Поль Готьє, Джон Гальяно, Gucci, Valentino, Dolce&Gabbana.

Кілька років тому Віта Кін вдягла у вишиванки багатьох відомих людей по всьому світі. За її словами, після цього був спалах моди на вишиванки. Дизайнери не тільки робили самі сорочки, а й без заглиблення в українську культуру  шили речі з вишивками.

День української вишиванки у світі

Інтернет-сторінка «Всесвітній день вишиванки» (https://www.facebook.com/vsesvitniydenvyshyvanky/) у Facebook сьогодні постійно оновлює свою стрічку новин, викладаючи матеріали про те, як багато різних країн світу підтримують українців та разом святкують День вишиванки.

Марта Кетек, Syla.news

868 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up