Фінансування охорони здоров’я Львівщини: неурядові організації заявляють про неефективне планування видатків (коментарі)

На думку громадських активістів, керівники обласної медичної галузі не правильно планують бюджетні витрати на охорону здоров’я, оскільки Львівщині не вистачає грошей на закупівлю ліків. Департамент ОЗ відповідає, що вони роблять все вірно, а нестача ресурсу на ліки – то загальноукраїнська проблема.

Нещодавно у обласній раді говорили про перерозподіл коштів сфери охорони здоров’я. Планується забрати 320 тисяч гривень – тих грошей, які передбачають на закупівлю ліків та витратити їх на придбання обладнання.

Постійна комісія з питань бюджету, соціально-економічного розвитку підтримала низку проектів рішень, які передбачають внесення технічних змін до чинних обласних програм.

Читати також:  На Львівщині планують збудувати три сміттєпереробних заводи

Зокрема, депутати проголосували за внесення змін до «Комплексної програми надання медичної допомоги мешканцям Львівської області на 2017-2020 роки» шляхом перерозподілу видатків між заходами Програми для придбання хоспісу медичного обладнання та закупівлю холодильного обладнання для зберігання лікарських засобів.

Віталій Горбатенко, заступник голови ГО «Громада та ініціатива» вважає, що обласна влада просто не вміє планувати бюджет і саме тому відбуваються такі фінансові рокіровки.

Департамент охорони здоров’я відповідає, що ідеального планування просто не буває. Тому й треба використовувати гроші в міру виникнення потреб та необхідностей. Ірина Микичак, керівниця обласного ДОЗ каже, що ліків можна закупити на будь-яку суму, хоч і на мільярд гривень та цього буде замало. Бо важливо не просто купувати їх, а й правильно зберігати. Львівщина не має достатніх ресурсів, щоби зберігати велику кількість препаратів, тому закупівлі здійснюються поступово.

Читати також:  У 2018 платники Західного регіону сплатили на 271 мільйонів більше до єдиного соціального внеску

Раніше Syla.news повідомляла, що Львівську обласну лікарню очолив новий керівник. Ним став Михайло Гичка.

Syla.news

450 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up