Члени радикальних організацій відверто вихваляються нападами на ЛГБТ-спільноти

Низка нападів на представників ЛГБТ та учасників маршів 8 березня досі не розслідувані. Тим часом, члени радикальних організацій не приховують участі у нападах і хваляться цим у соцмережах.

Про це пише Громадське телебачення з посиланням на повідомлення директорки Amnesty International Ukraine Оксани Покальчук.

«Згадаємо 8 березня, коли ми бачимо три міста де багато людей постраждали від радикалів. На даний момент, наскільки нам відомо, ніякого розслідування не відбувається у жодному з цих міст. Ми знаємо людей, які це зробили. Більше того, організації після нападів роблять це публічним пишуть про це в соцмережах, вони хваляться цим, а розслідування ми не бачимо», — зазначила вона.

Приводом для прес-конференції стали погрози з боку праворадиків учасникам лекції про ЛГБТ у Києві 10 травня.

«Ми планували провести звичайну лекцію про закон про заборону пропаганди в РФ і як результат що цей закон дав… Ми про це хотіли поговорити, оскільки міські ради в Україні обласні ради одна за одною пишуть звернення до Верховної ради, президента з пропозицією і проханнями прийняти такий же закон в Україні», — пояснила Покальчук.

«Ми не змогли цього зробити, ми були заблоковані спочатку 20-ма, потім більшою кількістю радикально налаштованих молодиків, які не дали нам провести захід, погрожували, бажали смерті».

Вона наголосила, що поліція спочатку нічого не зробила, аби захистити учасників лекції.

«Поліція відділку не зробила нічого, щоб нас захистити. В якийсь момент вони почали підтримувати ідею, що нам треба залишити приміщення і вийти до радикально налаштованих агресивних 30 чи більше людей», — сказала представниця Amnesty International Україна.

Лише після приїзду патрульної поліції учасники заходу змогли безпечно залишити приміщення:

«Патрульна поліція дала нам можливість безпечно залишити приміщення і перейти до таксі, для того, щоб залишити місце, де ми були заблоковані».

Покальчук наголосила, що така ситуція є неприпустимою.

«Ми маємо ховатись і переживати такий тиск у момент, коли ми хочемо поговорити про теми, які нас цікавлять», — додала вона. й

Нагадаємо, що 10 травня у Києві представники праворадикальних організацій зірвали лекцію про права ЛГБТ-спільноти на досвіді Росії. Представники правих рухів заблокували у приміщенні близько 30 відвідувачів заходу.

У коментарі Громадському речниця Amnesty International Марія Гур’єва повідомила, що поліція, яка була присутня на заході, відмовилася захищати гостей заходу зі словами «вас п’ятеро, а їх 20».

За її словами, серед нападників був очільник київського «Правого сектору», представники організації «Катехон», яка відкрито виступає проти ЛГБТ та ще кілька радикальних угруповань.

Раніше у Полтаві представники «Нацкорпусу» зірвали тренінг, присвячений ЛГБТ-спільноті.

8 березня під час Маршу за права жінок в Ужгороді учасниць маршу за облили червоною фарбою. Amnesty International закликала розслідувати напади на учасниць маршів за права жінок 8 березня. Поліція порушила справу.

Також щонайменше в трьох містах — Києві, Львові та Ужгороді тиждень після маршів 8 березня невідомі в балаклавах нападали на учасників акцій.

Syla.news

294 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up