Протести у Тбілісі продовжуються. Грузини танцюють під електронну музику

Акції протесту, що триває вже кілька днів у Тбілісі продовжуються. Грузини протестують проти проведення антинаркотичних операцій у нічних клубах електронної музики.

Влада Грузії згодна піти на поступки у лібералізації наркополітики. Про це пише НВ.  Під час протестів активісти зібралися в центрі міста, увімкнули електронну музику та танцювали. У неділю ввечері ситуація загострилася після агресивних дій ультранаціоналістичних груп, які намагалися прорватися через кордони поліції та розправитися з учасниками мітингу. Цьому протистоянню запобігла поліція.

До противників антинаркотичних операцій вийшов міністр внутрішніх справ Грузії Георгій Гахарія, зустрівся з організаторами акції та вибачився за дії поліції.

Учасники акцій погодилися звільнити центр міста, утім повідомили, що протест не завершено, а лише призупинено.

Міністр також пообіцяв не переслідувати нікого з учасників акції і закликав звертатися до нього в разі порушень.

“Я вибачаюся не тільки від свого імені, а й за будь-якого представника Міністерства внутрішніх справ, який піддав ризику вашу безпеку. Я хочу вибачитися перед тими людьми у формі, які захищали права інших громадян, котрих також образили. У першу чергу спільним завданням є мирне завершення цього вечора, щоб протягом двох днів вашу свободу на цій площі ніхто не обмежував. Думаю, що кожен поліцейський вчора та сьогодні дбав про вашу безпеку тут”, – звернувся Гахарія до протестуючих.

Учасники акцій погодилися звільнити центр міста, утім повідомили, що протест не завершено, а лише призупинено. У разі, якщо керівництво країни не виконає своїх обіцянок, мітингувальники повернуться до протесту наступної суботи.

“Ми беремо тайм-аут на тиждень, щоб спостерігати за робочим процесом. Якщо обіцянки міністра внутрішніх справ не виповняться, ми відновимо акцію протесту у наступну суботу”, – заявив один із організаторів мітингу, керівник Руху Білого Шуму Бека Цикарішвілі.

Відреагував на події і президент Грузії. Георгій Маргвелашвілі констатував, що республіка останніми днями під час акцій протесту опинилася на межі громадянського протистояння. За його словами, не можна за жодних умов обмежувати громадянські права і свободи, але при цьому необхідно зберігати порядок на вулицях і стабільність суспільно-політичного процесу. Разом з тим голова Грузії наголосив на необхідності лібералізації наркополітики держави.

“Дозвольте мені не виступати з оцінками музичних творів. Я просто вкажу на два наступних моменти. Перше, наркополітика повинна бути ліберальнішою. Друге, боротьба з наркотиками повинна проходити не від дилера до споживача, а від дилера до постачальника і вище. Протягом цих днів ми спостерігали повний крах як політичних, так й адміністративних дій,  та цілий ряд помилок, які почалися з цього рейду або спецоперацій і тривали досі”, – сказав президент Грузії Георгій Маргвелашвілі.

Раніше влада Грузії призупинила роботу над законопроектом щодо лібералізації наркополітики через смерті людей від наркотичних речовин.

Syla.news 

308 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up