Нове відкриття науковців NASA. На супутнику Юпітера виявили можливі водяні гейзери

Вчені знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими – Європі

Про це йдеться у дослідженні, опублікованому у виданні Nature Astronomy. Про це пише Еспресо. 

Передбачається, що океан на Європі знаходиться під 25-кілометровим шаром льоду, а його глибина становить сотні кілометрів. Одним із доказів наявності підземного океану на Європі є гейзери, які викидають водяну пару на відстань до 200 кілометрів у висоту. Вони були зафіксовані телескопом “Хаббл” в період з 2012 по 2016 роки, однак апарат знаходився на максимальному віддалені від супутника, тому вченим були необхідні інші докази існування гейзерів.

Група вчених проаналізувала дані, зібрані магнітометром і інструментом PWS (Plasma Wave Spectrometer) на апараті “Галілео” під час польотів над Європою в 1997 і 2000 роках.

“Галілео” пролітав над Європою всього на відстані 200 кілометрів, що є рекордно малим навіть на сьогоднішній день.

Місцезнаходження гейзера, зафіксованого космічними апаратами

“Галілео” зафіксував різку зміну напруженості магнітного поля за 16 секунд, а також скачки в електричному полі і електронної щільності плазми.

В результаті вчені побудували тривимірну магнітогідродинамічну модель, яка в точності описує вплив викиду на властивості плазми.

З’ясувалося, що вона підтверджує наявність гейзерів на Європі, проте одна з моделей показала, що на магнітне поле подібні гейзери впливати не можуть, тому астрономи мають намір продовжувати вивчення супутника з малих відстаней. Цим займеться нове покоління супутників, які полетять до Юпітера на початку 2020-х років.

Океан на Європі не замерзає через розігріті недра супутника. Згідно із заявою вчених, вони припускають наявність геотермальної активності під океаном, що може стати причиною виникнення життя на планеті.
Syla.news 

 

371 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up