На Донбасі порушують режим тиші та Мінські домовленості

Відкриття вогню у відповідь в зоні бойових дій на Донбасі також є порушенням режиму тиші та Мінських домовленостей.

Про це на брифінгу у Краматорську сказав заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Хуг.

«Обидві сторони заявляють, що відкривають вогонь у відповідь. Саме це, вогонь у відповідь, також є порушенням досягнутих домовленостей про припинення вогню. Будь-яке застосування озброєння є порушенням досягнутих домовленостей. Ми розуміємо військову логіку застосування озброєнь, але у Мінських домовленостях немає жодних винятків», — сказав Хуг.

Він також додав, що СММ ОБСЄ сприяє встановленню локальних «вікон тиші» задля того, щоб працівники могли проїхати до станції та для проведення ремонтних робіт на Донецькій фільтрувальній станції, водночас відповідальні за це сторони конфлікту.

За словами Хуга, попри надані сторонами гарантії припинення вогню в районі ДФС, спостерігачі щодня фіксують там обстріли.

Нагадаємо, 17 квітня працівники фільтрувальної станції потрапили під обстріл. Тоді поранення дістали п’ятеро людей, один з них перебував у важкому стані.

Удень 18 квітня роботу Донецької фільтрувальної станції остаточно призупинили. Це була друга зупинка Донецької фільтрувальної станції з початку 2018 року.

В ОБСЄ заявили, що роботу Донецької фільтрувальної станції, яка потрапила під обстріл 17 квітня, можна буде відновити тільки тоді, коли сторони нададуть переконливі та надійні гарантії безпеки.

Водночас ранку 22 квітня повідомлялося, що на ДФС частково відновили роботи.

Syla.news

330 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up