Майже 5 млн. українcьких користувачів відвідали заборонений VK у квітні 2018

Заборонений в Україні сайт Vkontakte продовжують відвідувати мільйони юзерів з усієї країни. Як повідомляє “Економічна правда”, тільки у квітні цього року на сторінки популярної соцмережі зайшло 4,8 мільйонів унікальних користувачів з України. 

Через рік після запровадження санкцій мільйони жителів України заходять у російські соціальні мережі і користуються забороненими IT-сервісами. Чому це відбувається?

Рівно рік тому набув чинності указ президента України про санкції проти російських юридичних осіб.

Серед іншого указ змусив українських інтернет-провайдерів заблокувати доступ до інтернет-сервісів “Вконтакте”, “Однокласники”, “Яндекс”, “Mail.ru”, а також обмежив роботу українських представництв ТОВ “1С” — розробника популярного бухгалтерського програмного забезпечення.

“Економічна правда” писала про те, у зв’язку з чим глава держави запровадив санкції, і з якими ризиками пов’язаний цей крок. Через рік ЕП оцінила ефективність введених обмежень. Оцінка торкнулася діяльності в Україні чотирьох російських інтернет-ресурсів і компанії “1С”.

Мільйони щоденних відвідувачів

Згідно з указом, санкції проти російських компаній введені на три роки. Проте висновок про ефективність цих обмежень можна зробити вже зараз.

 

З одного боку, в результаті блокування середня денна частка відвідуваності ресурсів vk.com, yandex.ua, mail.ru, odnoklassniki.ru за рік в Україні впала у 2,5-4 рази, а охоплення аудиторії знизилося у півтора-два рази.

З іншого боку, це сталося в перші місяці після набуття указом чинності. Потім показники стабілізувалися. За відвідуваністю російська соціальна мережа “Вконтакте” за рік спустилася з другого місця на четверте. Мережа “Одноклассники” впала з п’ятого на дев’яту позицію.

504 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up