Фільм “Евакуйовані назавжди” покажуть на географічному факультеті університету Франка (коментарі)

17 травня о 16.00 за ініціативи Благодійного фонду Віталія Ковтуна та підтримки Географічного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка львів’яни зможуть вкотре побачити художньо-документальний фільм “Евакуйовані назавжди” – стрічку, яка розповідає про українців, примусово виселених радянською владою з території Надсяння (Закерзоння). Перегляд фільму та панельна дискусія відбудуться за адресою вулиця Дорошенка, 41. 

На фоні сучасних подій євроінтеграції України ми бачимо проблему асиміляції українців, відчуженість від рідної Церкви та культури. Ця проблема стосується також і тих, які покинули вимушено чи добровільно рідну землю в далекому минулому. Тому нашим проектом хочемо збудити національну та християнську свідомість, – розповідає Віталій Ковтун, фундатор благодійного фонду.

Читати також:  На Львівщині відбудеться “Форум молоді”

Евакуйовані назавжди – фільм, який бере за живе та висвітлює історичну правду про тих, хто у 40-роках минулого століття був змушений покинути найцінніше – рідну домівку під приводом псевдоевакуації, яка слугувала початком великої депортації українців із Закерзоння і переросла в подальшому в операцію “Вісла”.

Документально-художній фільм складається з двох частин та на основі свідчень очевидців розповідає про депортованих українців із Закерзоння у 1945-46 рр., які поселилися в с. Терновиця, Івано-Франківської обл. та були активними вірянами переслідуваної на той час Української Греко-Католицької Церкви.

Перша частина носить назву “Евакуйовані назавжди”. Наразі ведеться робота над пошуком коштів для зйомок другої частини фільму, що отримає назву “Переслідувана правда”.

Читати також:  Марія та Анна Музичук зі Львова увійшли у топ-10 найкращих шахісток світу

Метою проекту є збереження пам”яті про нашу національну та духовну ідентичність, передаючи наступним поколінням свідчення людей, які пережили страшні випробування і при цьому залишились вірними українському народу та УГКЦ.

Вхід вільний – вітаються добровільні внески для зйомки другої частини фільму.

Під час показу відбудеться добровільний збір коштів на зйомки другої частини фільму.

Нагадаємо, що 30 березня у приміщенні готелю “Дністер” відбувся показ художньо-документального фільму “Евакуйовані назавжди”.

Львів’яни, які переглянули фільм “Евакуйовані назавжди”, вважають, що потрібно знімати другу частину стрічки. Радять залучати на екрани більше молоді та й надалі розкривати історичну правду про українців, виселених із Закерзоння.

Syla.news

691 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up