Поетичний перформанс. Літературне роз'єднання "Грань" презентувало перший захід на стику мистецтв (коментарі)

Поетичний перформанс. Літературне роз’єднання “Грань” презентувало перший захід на стику мистецтв (коментарі)

Вони поставили за мету поєднувати різні види мистецтва з літературою та робити не просто звичайні поетичні вечори, а перформанси, концептуальні заходи. Саме у такому напрямку планує розвиватися літературне роз’єднання «Грань».

11 травня у палаці мистецтв імені Гната Хоткевича нова творча формація міста Лева провела перформанс «Нотатки з однієї смерті», присвячений пам’яті польського поета Рафала Воячека, який у віці 26 років покінчив життя самогубством. Партнером заходу став офіс  “Львів – місто літератури ЮНЕСКО”. 

Львівський поет Поль Щепан, патріарх «Грані», говорить що літературне роз’єднання проводитиме концептуальні події, де поєднуватиметься музика, поезія, кінематограф та інші напрямки творчості.

Поки що ЛР «Грань» – це Поль Щепан та Ростислав Кузик, львіський поет, який нещодавно проводив публічну лекцію по мотивам творчості та біографії Рафала Воячека у бібліотеці на мулярській.

Хлопці обрали саме творчість Рафала Воячека, бо за словами Поля Щепана, він є близьким для них самих як поет і як людина. Крім того, учасники літроз’єднання ще давно планували подію саме на кінець весни і якраз роковини смерті польського автора співпали з презентацією нової літературної формації у Львові.

Читати також:  Масові заходи біля Монумента Слави не відбулись

Під час перформансу львівські поети інсценізували робочий стіл Рафала Воячека, одягнулися в білі сорочки та читала вірші поети у темному залі, за столом з лампою та друкарською машинкою.

Прозвучали поезії Воячека з книги “Незакінчений хрестовий похід” (видавництво “П’яний корабель”).

Говорю, дивуюся

Заснувши з каменем під головою, я крізь сон крихкий
Чую, як насінинка гороху під язиком муляє.
Зі старої Землі привіз я потайки
Камінь вугільний під нову культуру.
І відразу прокидаюся, по нескінченному полі
– стовпи горизонту стоять завше далі –
Ходжу навкарачки, шукаю місце під засів.
Плуг і орач, язиком вирізую борозну голодну
І кладу в неї насінинку вже набряклу хіттю
Проростання в чудову скибку майбутньої страви.
Такий благенький, що майже ще непомітний,
Зі зрушеного ґрунту мудрий пагін з’являється.
Говорю до нього, але чомусь польською
– хвильку дивуюся мові голоду.

Довідка: Рафал Воячек (пол. Rafał Wojaczekнар. 6 грудня 1945Міколув — пом. 11 травня 1971Вроцлав) — польський поет і прозаїк. Зарахований до грона проклятих поетів.

Читати також:  У Львові обмежать рух приватних авто

Рафал Воячек народився в Міколуві. Походив з відомої і поважної у місті родини. Його батько був учителем в гімназії, а мати працювала у видавництві. Вивчав полоністику в Яґеллонському університеті, але покинув навчання і 1964 року переїхав жити до Вроцлава. Як поет дебютував 1965 року. 1969 року з’явилася його дебютна збірка віршів «Сезон», добре прийнята критиками. Під час життя у Вроцлаві Рафал Воячек чимраз більше ставав залежний від алкоголю. Був схильний до частих депресій, провокував оточення, влаштовував бійки, багато разів намагався покінчити життя самогубством. Через якийсь час лікувався у психіатричній лікарні. 1970 року з’явилася його друга збірка віршів «Інша казка». Покінчив з собою 1971 року, прийнявши кілька різних таблеток. Похований у Вроцлаві на Кладовищі св. Вавжинца. В 2000 році в цій самій могилі поховано брата Рафала Воячка Анджея, вроцлавського актора.

В 1999 році вийшов фільм режисера Lecha Majawskiego ” Wojaczek “. В головній ролі зіграв поет Krzysztof Siwczyk.

Коментувати

480 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up