Поетичний перформанс. Літературне роз’єднання “Грань” презентувало перший захід на стику мистецтв (коментарі)

Вони поставили за мету поєднувати різні види мистецтва з літературою та робити не просто звичайні поетичні вечори, а перформанси, концептуальні заходи. Саме у такому напрямку планує розвиватися літературне роз’єднання «Грань».

11 травня у палаці мистецтв імені Гната Хоткевича нова творча формація міста Лева провела перформанс «Нотатки з однієї смерті», присвячений пам’яті польського поета Рафала Воячека, який у віці 26 років покінчив життя самогубством. Партнером заходу став офіс  “Львів – місто літератури ЮНЕСКО”. 

Львівський поет Поль Щепан, патріарх «Грані», говорить що літературне роз’єднання проводитиме концептуальні події, де поєднуватиметься музика, поезія, кінематограф та інші напрямки творчості.

Поки що ЛР «Грань» – це Поль Щепан та Ростислав Кузик, львіський поет, який нещодавно проводив публічну лекцію по мотивам творчості та біографії Рафала Воячека у бібліотеці на мулярській.

Хлопці обрали саме творчість Рафала Воячека, бо за словами Поля Щепана, він є близьким для них самих як поет і як людина. Крім того, учасники літроз’єднання ще давно планували подію саме на кінець весни і якраз роковини смерті польського автора співпали з презентацією нової літературної формації у Львові.

Читати також:  "Шевченківський гай" продовжує святкувати Різдво

Під час перформансу львівські поети інсценізували робочий стіл Рафала Воячека, одягнулися в білі сорочки та читала вірші поети у темному залі, за столом з лампою та друкарською машинкою.

Прозвучали поезії Воячека з книги “Незакінчений хрестовий похід” (видавництво “П’яний корабель”).

Говорю, дивуюся

Заснувши з каменем під головою, я крізь сон крихкий
Чую, як насінинка гороху під язиком муляє.
Зі старої Землі привіз я потайки
Камінь вугільний під нову культуру.
І відразу прокидаюся, по нескінченному полі
– стовпи горизонту стоять завше далі –
Ходжу навкарачки, шукаю місце під засів.
Плуг і орач, язиком вирізую борозну голодну
І кладу в неї насінинку вже набряклу хіттю
Проростання в чудову скибку майбутньої страви.
Такий благенький, що майже ще непомітний,
Зі зрушеного ґрунту мудрий пагін з’являється.
Говорю до нього, але чомусь польською
– хвильку дивуюся мові голоду.

Довідка: Рафал Воячек (пол. Rafał Wojaczekнар. 6 грудня 1945Міколув — пом. 11 травня 1971Вроцлав) — польський поет і прозаїк. Зарахований до грона проклятих поетів.

Читати також:  У Львові відкрито ще одну амбулаторію сімейної медицини

Рафал Воячек народився в Міколуві. Походив з відомої і поважної у місті родини. Його батько був учителем в гімназії, а мати працювала у видавництві. Вивчав полоністику в Яґеллонському університеті, але покинув навчання і 1964 року переїхав жити до Вроцлава. Як поет дебютував 1965 року. 1969 року з’явилася його дебютна збірка віршів «Сезон», добре прийнята критиками. Під час життя у Вроцлаві Рафал Воячек чимраз більше ставав залежний від алкоголю. Був схильний до частих депресій, провокував оточення, влаштовував бійки, багато разів намагався покінчити життя самогубством. Через якийсь час лікувався у психіатричній лікарні. 1970 року з’явилася його друга збірка віршів «Інша казка». Покінчив з собою 1971 року, прийнявши кілька різних таблеток. Похований у Вроцлаві на Кладовищі св. Вавжинца. В 2000 році в цій самій могилі поховано брата Рафала Воячка Анджея, вроцлавського актора.

В 1999 році вийшов фільм режисера Lecha Majawskiego ” Wojaczek “. В головній ролі зіграв поет Krzysztof Siwczyk.

558 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up