Нотатки про Рафала Воячека. У Львові відбувся неординарний поетичний перформанс (коментарі)

Нещодавно літературне роз’єднання “Грань” провело поетичний перформанс присвячений дню смерті польського автора Рафала Воячека. Журналісти Syla.news побували на події та зафіксували, як же все відбувалося. 

Поезію Рафала Воячека читали львівські літератори – Володимир Кауфман, Ростислав Кузик та Поль Щепан. Двоє останніх – співзасновники ЛР “Грань”. Володимир долучився до дійства, позаяк цікавиться польською літературою, вільно володіє мовою та читає тексти мовою оригіналу. Зазначимо, що самі читання відбувалися польською, а переклади віршів дублювалися на екрані.

Володимир Кауфман декламував вірш “Мертвий сезон”.

Рафал Воячек (пол. Rafał Wojaczek; нар. 6 грудня 1945, Міколув — пом. 11 травня 1971, Вроцлав) — польський поет і прозаїк. Зарахований до грона проклятих поетів. Рафал Воячек народився в Міколуві. Походив з відомої і поважної у місті родини. Його батько був учителем в гімназії, а мати працювала у видавництві. Вивчав полоністику в Яґеллонському університеті, але покинув навчання і 1964 року переїхав жити до Вроцлава. Як поет дебютував 1965 року. 1969 року з’явилася його дебютна збірка віршів «Сезон», добре прийнята критиками. Під час життя у Вроцлаві Рафал Воячек чимраз більше ставав залежний від алкоголю. Був схильний до частих депресій, провокував оточення, влаштовував бійки, багато разів намагався покінчити життя самогубством. Через якийсь час лікувався у психіатричній лікарні. 1970 року з’явилася його друга збірка віршів «Інша казка». Покінчив з собою 1971 року, прийнявши кілька різних таблеток. Похований у Вроцлаві на Кладовищі св. Вавжинца. В 2000 році в цій самій могилі поховано брата Рафала Воячка Анджея, вроцлавського актора.

Читати також:  Форуму видавців у Львові–2017 прийматиме цікавих гостей

Львівський поет Ростислав Кузик прочитав тексти Рафала Воячека під час перформансу.

Нагадаємо, що раніше Ростислав Кузик прочитав лекцію за мотивами творчості та біографії Рафала Воячека.

Syla.news

387 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up