Рада хоче націоналізувати російський бізнес в Україні. Експерт пояснює можливі ризики та збитки

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який змінює закон “Про санкції”. Автор, депутат Роман Зварич пропонується націоналізувати майно російських  банків та державних компаній. Журналісти Syla.news спілкуються з економічними та політичними експертами та аналізують наскільки це можливо і які загрози чи переваги постають перед Україною у разі націоналізації російського бізнесу та капіталів. 

Автор змін до закону пише, що питання санкцій проти російського бізнесу  в Україні досі відкриті, а тому потрібно врегулювати тему санцій проти підприємств та осіб, котрі підтримують російську агресію. У пояснювальній записці значиться:

 – Зважаючи на події, які відбуваються на Сході України, на анексію території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, держава повинна відповідним чином реагувати на дії осіб, які здійснюють терористичну діяльність, що створює загрози  національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України, порушує права і свободи людини і громадянина, інтереси суспільства та держави, призводить до окупації території, експропріації чи обмеження права власності, завдання майнових втрат, створення перешкод для сталого економічного розвитку, повноцінного здійснення громадянами України належних їм прав і свобод.

Для невідкладного та ефективного реагування на такі наявні і потенційні загрози необхідно забороняти господарську діяльність та передавати у власність України майно держави-агресора чи юридичної або фізичної особи, які порушили відповідні права та інтереси України та її громадян. Проте на законодавчому рівні запровадження саме таких секторальних санкцій не врегульовано, – сказано у документі. 

Однак не все так просто. Політичний та економічний експерт Борис Кушнірук говорить, що влада має бути обережною в цих питаннях, адже питання націоналізації можуть завдати збитків Україні:

 – Потрібно розуміти, що тут є два юридичних поняття – націоналізація та конфіскація. Націоналізація передбачає компенсацію втрат, яких зазнає інвестор чи власник підприємства. Тож думаю, що російські власники бізнесу в Україні будуть раді цьому, бо тоді влада має компенсувати їм збитки. 

Якщо ж конфіскувати підприємство та активи, то тут виникає інша історія: приватна особа, яка є власником бізнесу, може подати до суду. Україна може програти ці суди, ще й заплатити штрафи. 

Якщо це державна компанія, приміром – банк, то тут ситуація ще більш специфічна. Часто-густо у таких випадках забирають лишень приміщення, в якому працює банк, якщо воно не орендовано. Все інше залежить від менеджменту банку та його клієнтури. Якщо ви забираєте банк і з нього ідуть клієнти, то банк стає вашим негативом, оскільки Вам треба віддати гроші клієнтам банку, – каже Борис Кушнірук. 

Нагадаємо, у травні Рада національної безпеки й оборони запровадила санкції щодо юридичних і фізичних осіб, які пов’язані з російською агресією проти України.

Читати також:  Демократи вимагають від Трампа нових санкцій проти Росії

Як повідомлялося, Національний банк ухвалив рішення про продовження санкцій щодо українських дочірніх структур російських державних банків.

Раніше президент Петро Порошенко зазначив, що санкції проти банків з російським капіталом дієві і їх варто продовжувати.

Україна 23 березня 2017 року терміном на рік запровадила санкції проти “дочок” російських держбанків, які працюють в Україні: українських Сбербанку та ВТБ, “БМ Банку” (“дочки” ВТБ), Промінвестбанку (“дочки” ЗЕБ) і VS Bank (“дочки” Сбербанку).

Читати також:  У США анонсували нові санкції проти Росії

Санкції забороняють виведення капіталу на користь материнських структур, але при цьому не зачіпають розрахунки через ці банки для українців і не перешкоджають докапіталізіціі та продажу фінустанов.

Регулятор очікував, що зазначені банки придбає новий інвестор або вони поступово згорнуть діяльність в Україні.

Syla.news

513 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up