Нова модель пенсійної реформи: чого чекати українцям?

З 1 січня 2019 року в Україні запрацює другий рівень пенсійної системи – обов’язковий накопичувальний. 

Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Тимур Хромаєв розповів про особливості нової моделі пенсійної реформи. Про це повідомляє Економічна правда. Він каже:

“Наша концепція передбачає централізацію виключно адміністративних функцій. Це не означає “одержавлення”, це означає створення одного адміністратора з незалежною наглядовою радою та здійснення обліку учасників в одному місці”

За його словами, така модель дозволить максимально оптимізувати видатки на адміністрування і вирішити проблему “проїдання пенсійних накопичень”.

Він також зазначив, що управляти пенсійними накопиченнями будуть компанії з управління активами (КУА), які будуть відповідати певним вимогам.

“Критерії стосуватимуться якості операційних процесів, ризик-менеджменту, кваліфікації персоналу (досвід і ділова репутація), прозорої структури власності, контролю за конфліктом інтересів, якості надання послуг, відсутності грубих або системних порушень законодавства за останні роки”, – повідомив глава НКЦПФР.

При цьому Хромаєв уточнив, що за результатами відбору доступ до управління пенсійними активами отримає небагато компаній – близько п’яти-десяти.

“Це будуть компанії з репутацією, що працюють за високими стандартами”, – додав він.

Крім того, учасникам другого рівня планується запропонувати три типи інвестиційних портфелів: консервативний, помірний, активний.

“У перші роки буде функціонувати тільки консервативний портфель – потім з’являться інші. Консервативний портфель складатиметься з більш стабільних інструментів з фіксованою дохідністю, банківських депозитів. Активний – з більш ризикованих інструментів, тих же акцій. На законодавчому рівні ми визначаємо рамки, сам продукт повинні сформувати КУА”, – сказав Хромаєв.

За його словами, в деяких країнах існує практика переведення за п’ять років до виходу на пенсію накопичень з ризикованих активів з більшою прибутковістю в консервативні – на перший план виходить вже не дохідність, а відповідальність держави і керуючих компаній щодо збереження вкладів.

Нагадаємо, що другий рівень пенсійної системи – обов’язковий накопичувальний – має запрацювати з 1 січня 2019 року.

З початку 2018 дискусії навколо введення другого рівня зводилися до обговорення депутатського законопроекту №6677. У травні у нього може з’явитися конкурент – документ, розроблений НКЦПФР.

Syla.news

358 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up