Львів працює над “стратегією можливостей” для людей похилого віку (коментарі)

У січні 2018 року Урядом схвалено Стратегію державної політики з питань здорового та активного довголіття населення на період до 2022 року. Зараз у суспільстві з’явилася велика проблема з можливостями для людей похилого віку.

Їх кількість зростає, водночас стрімко розвивається технологічна еволюція. У рамках проекту «Єднання поколінь на користь громади», що реалізовується ГО «Центр Поділля-Соціум» спільно з ГО «Суспільство і право» та ГО «Золоті Роки», проводилося дослідження у 7 містах України (Вінниця, Львів, Чернігів, Миргород, Мелітополь, Суми та Черкаси) з метою визначення рівня та ефективності комунікації людей поважного віку та органів місцевого самоврядування. 10 травня у Львівській міській раді розповіли про дослідження детальніше.Оксана Коваль, голова ГО “Суспільство і право” стверджує, що метою проекту є активізація старшого покоління, людей поважного віку щодо участі в житті громади.

Проектом передбачено навчання людей поважного віку із залученням їх до життя громадськості.Cеред найбільших проблем людей похилого віку: низький рівень обізнаності, соціальна та економічна активність.

У суспільстві існують стереотипи про старіння як про негативний процес, відповідно з таким же ставленням підходять і до людей похилого віку.Для дослідження проводили збір даних, а саме аналіз нормативно-правової бази, досліджували громадську думку, аналізували офіційну інформацію. В результаті відомо, що 83% людей похилого віку хочуть брати участь в житті громади, проте 40% з них, на жаль, не знають як це зробити.

43 % опитаних людей зазначили, що необхідно провести навчання для людей похилого віку. Серед пропозицій було також зменшити пакет документів, давати більше роз’яснень у ЗМІ та виділити категорію ЛПВ до окремої категорії.

Один з компонентів проекту є навчальна програма. Це навчальна програма громадянського освітнього курсу-практикуму. Вона розрахована на широке коло слухачів, які прагнтуь удосконалити свою компетентність у громадському житті. Для людей похилого віку будуть обирати різні форми навчання: тренінги, практичні завдання, лекції, майстер-класи.

Із попереднього розрахунку такий курс на одну особу може коштувати 1320,90 грн. Проте, зазначається, що сюди входить оплата послуг тренера, елетроенергії та друку матеріалів.

На жаль, зараз прослідковується тенденція сприймати людей похилого віку як неробочу силу.

Отже, щоб програма почала працювати потрібно, щоб її “закупило” місто. Зараз Львів почав роботу над стратегією. За деякий час апробовуватимуть два пробні курси з двома групами, що будуть безкоштовні. Це потрібно для того, щоб з’ясувати насікльки важливо отримати такі знання для людей похилого віку. До вересня-жовтня обіцяють розробити методології нових програм, які б зацікавили ЛПВ.

Даний захід відбувся в рамках проекту «Єднання поколінь на користь громади», що реалізується громадською організацією «Центр Поділля-Соціум» за підтримки «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Syla.news

 

913 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up