У центрах безоплатної правової допомоги на Львівщині проблеми з оплатою адвокатів (коментарів)

У центрах безоплатної правової допомоги на Львівщині проблеми з оплатою адвокатів (коментарів)

У Львівській області працює шість місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Директор Регіонального центру Ігор Микитин 8 травня розповів про підсумки та досягнення за І квартал 2018 року.

Цьогоріч Регіональним центром укладено 106 контрактів з адвокатами, які пройшли конкурсний відбір для надання безоплатної вторинної правової допомоги, відповідно до наказу Міністерства юстиції України «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги».

Іван Микитин підсумовує, що за період І кварталу 1018 року до місцевих центрів за правовими консультаціями з питань соціального забезпечення, житлового, спадкового, сімейного, кримінального права звернулось 8909 осіб. Проте звернення, не означає, що всі справи опрацьовувалися та розглядалися в суді. Також Микитин каже, що впродовж I кварталу 2018 року було видано 964 доручення адвокатам для здійснення захисту осіб у кримінальному провадженні.

Ігор Микитин наголошує, що президент оголосив цей рік “правопросвітницьким”, у 2017 році стартував проект “Я маю право”. Його метою є підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо використання та захисту їхніх прав у повсякденному житті.  На жаль, сьогодні не всі люди ознайомлені з можливістю правового вирішення питань.

Також директор регіонального центру стверджує, що в центрах прослідковується брак ресурсів — кількість справ збільшилася, а сума оплати адвокатів зменшилася.

Ігор Микитин каже, що працівникам місцевих центрів приходиться важко, адже часто громадяни зловживають своїми правами. У центрі не можуть відмовити у наданні правової допомоги, хоч інколи люди не розуміють того, що будь-яка справа — витрати державних коштів. Тому існує пропозиція обмеження прав деяким громадянам, проте поки що вона не є затвердженою вищими органами. Проте, заявники самі мають нести всі необхідні витрати по своїй справі (судовий збір, поштові витрати, витрати на оплату досліджень, експертиз тощо), крім витрат на правову допомогу (оплата праці адвоката).

Ігор Микитин каже, що варто було б обмежити кількість прийому справ у людей та обмежити справи “за важливістю”. 

Нагадаємо, що Регіональний центр правової допомоги для захисту затриманих і підозрюваних у кримінільних справах діє уже впродовж п’яти років. 6 місцевих центрів з надання безоплатної правової вторинної допомоги у цивільних справах був відкритий 3 роки тому. Також два роки тому створені 20 бюро підрозділів місцевих центрів. Таким чином Мінсюст охопив всі обласні центри та міста обласного значення.

Syla.news

 

593 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up