Business as usual. Експерт пояснив, як діє Захід в умовах Гібридної агресії Росії

Історик, дослідник Великої Британії Єгор Брайлян проаналізував книгу політолога Євгена Магди “Гібридна агресія Росії: уроки для Європи” та розповів журналістам Syla.news, як Західний світ рефлексує конфлікт на Сході України за принципом business as usual.

Гібридна війна (агресія) Росії проти України – науковий концепт, розроблений вітчизняними політологами задля позначення дій РФ щодо України починаючи з 2014 року
Звичайно, варто відзначити що цей термін, як і будь-який інший є штучним і не може висвітлити всю повноту та складність сучасної геополітичної ситуації України.
Наша держава, опинившись в незручній дипломатичній ситуації прагне всіма силами заручитися підтримкою ЄС та США задля вирішення конфлікту з РФ.
Плани та дії західних партнерів щодо Росії та України є багато в чому діалектичними: російський бізнес є впливовим у ЄС, зважаючи на історичну традицію нафтової голки на яку підсадив багато європейських країн СРСР у 1970-ті роки, тому європейці зберігають за собою принцип business as usual, а з іншого боку надають значну фінансову підтримку Києву, не бажаючи вступати у відкриту війну з Москвою.
Єдиний логічний вихід з цієї ситуації має бути системна робота українських дипломатів у ЄС, навіть треба залучати лобістські механізми впливу. Звичайно, що Європа різна і Велику Британію не можна порівнювати з Грецією, проте наявність та видимість чіткого алгоритму дій Києва щодо своїх реформ дасть змогу європейцям зрозуміти, що в плані важливих питань ми є надійними партнерами. Для того, щоб розуміти чого очікувати від Європи в плані України, варто не забувати специфіку розвитку громадянського суспільства там, взаємовідносин влада – суспільство, роль медіа у всьому цьому,  – говорить Єгор Брайлян. 
Книжку політичного експерта-міжнародника, виконавчого директора Інституту світової політики Євгена Магди присвячено аналізові причин та розгортання гібридної аґресії Росії проти України з урахуванням европейського контексту. Магда вже розглядав гібридну аґресивну політику Кремля щодо України в аспектах боротьби історичних пам’ятей, економічного протистояння, інформаційної війни (його книжка «Гібридна війна: вижити і перемогти» вийшла 2015 року). Застосувавши концепцію до сучасних українських реалій, він прагнув усебічно висвітлити глобальні, зокрема й европейські театри російської зовнішньополітичної стратегії.

Книжка розпочинається з опису російських впливів у сучасній Европі та популярного викладу теорії гібридної війни. Її методи є, з одного боку, відносно новими, адже масово поширилися лише від часу «холодної війни»; а з другого – чимало з них можна простежити й у решті збройних конфліктів минулого. Здебільшого сучасні сетецентричні війни є тотальними за природою, й основним їхнім складником є інформаційне протистояння. Важливою запорукою того, щоб кинути виклик решті світу й прагнути зруйнувати міжнародний порядок, встановлений після Другої світової війни, для Російської Федерації є кошти за експорт природних ресурсів.

Читати також:  Між Україною та Польщею планують відкрити чотири нових пунктів пропуску

Автор аналізує вияви гібридности у світовій військовій історії. Від античних часів із «троянським конем» до модерних психологічних прийомів, «зелених чоловічків» і терористів різного ґатунку використовували гібридні методи (тактика випаленої землі, диверсійна діяльність) протистояння. Переломним моментом стала В’єтнамська війна, коли кожен міг спостерігати за перебігом військових дій, важливу роль відігравала громадська думка, величезний вплив на суспільство мали медії. США, зрештою, взяли із цього уроки, наслідком чого було реформування військової тактики та стратегії по всьому світу.

Читати також:  За перші години виборів відкрито три кримінальні провадження - МВС

Український кейс автор розглядає в контексті систематичного прагнення Росії повернути втрачену територію: базування Чорноморського флоту в Криму, підтримка проросійських організацій на півострові. Багатовекторність Леоніда Кучми та інфантилізм Віктора Ющенка не сприяли тому, щоб виробити ефективні контрудари проти спроб зовнішньополітичного тиску з російського боку. Прихід Віктора Януковича до влади посилив повідомлення з російського боку про Україну як failed state (такі закиди лунали від російських політиків від середини 2000-х). Важливо усвідомлювати, що Росія не прагне повністю завоювати Україну, а хоче отримати над нею цілковитий контроль за умов збереження формального суверенітету.

Syla.news

423 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up