Американський професор розповів як Україні досягти економічного зростання (коментарі)

Успішний економіст з Івано-Франківщини Роман Шеремета нині професор Школи Менеджменту ім. Уезерхеда університету Кейс Вестерн Резерв.  8 травня науковець виступив з лекцією на тему «Фактори економічного зростання та розвитку: поради для України» для студентів економічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка. 

Шеремета займає перше місце у міжнародному рейтингу IDEAS – 2018 серед кращих молодих економістів світу і розділяє перше місце у рейтингу Forbes: Top Economic Thinkers – 2015 серед кращих економістів світу українського походження. У своїй доповіді для студентів економіст навів факти щодо стану економіки та інституційні реформи України, соціальні зміни, які може робити суспільство, а також давав власні поради для економічного зростання.

Після тлумачень поняття кореляції та причинно-наслідових зв’язків Роман Шеремета почав розмову про фактори економічного розвитку в Україні.  На його думку, в Україні потрібно боротися з корупцією і довів присутнім, що студенти безпосередньо до цього причетні. Адже реальність така, що корупція сьогодні на всіх рівнях, починаючи від списування в школі до купівлі курсової, хабарів за оцінки тощо.

Ще Роман Шеремета зауважив, що треба підтримувати вітчизняного виробника. Проте все вищеназване — речі про які має дбати держава, люди як правило не мають впливу на їх формування.

Щодо того, що може зробити суспільство для економічного зростання України. Культурні цінності та релігія мають величезний вплив на формування економіки. До прикладу, реформація дуже сильно вплинула на економічне зростання Європи. В результаті власного дослідження Шеремета виділяє людські цінності, які впливатимуть найбільше:

  • Освіта та критичне мислення

Освічені люди приймають обгрунтовані рішення щодо свого життя, також освіта робить людей більш цілеспрямованими і менш схильними до ризикованих рішень. Проблема України в неякісній освіті та неправильних принципах побудови навчання. Роман Шеремета радить студентам прикладати зусилля до самоосвіти, більше вчитися та читати, формувати себе як особистість, займатися на базі безкоштовних онлайн-курси. Економіст також каже, що нажаль, наша система освіти далеко не Болонська.

  • Трудова етика

В Україні, на жаль, багато непрофесіоналів, а їх робота відповідно впливає на економіку держави. Крім того, в Україні 11 офіційних вихідних в рік, коли до прикладу, у США 6 днів, а ще є безліч релігійних свят. Шеремета радить “працювати, працювати і ще раз працювати”, адже інакше успіху не досягнути.

  • Культура заощаджень

Заощадження ведуть до економічного росту. Проте наш менталітет і пріоритети купити щось нове замість заощадити суперечить цьому. Крім того, гроші часто тримають “під матрасом” замість банків або інвестицій.

  • Рівень довіри

Країни з вищим рівнем довіри мають вищий ВВП. Взагалі двіра є однією з найбільших проблем України. Люди не готові ризикувати, а довіру до влади та суспільства повернути дуже складно.

  • Моральні цінності

Релігія та система переконань, сімейні ціннсті, чесність в стосунках теж впливають на державу. В Україні є проблеми з цим, адже більшість українців незважаючи на те, що сповідують християнство дуже рідко читають Біблію. Також в українців найвищий рівень розлучень серед одружених у Європі, близько 65%, що є величнезною проблемою.

Нам варто бути відповідальнішими, адже державу формує кожен з нас.

Syla.news

 

 

 

 

 

422 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up