Футбольні емоції. Юні львівські спортсмени розповіли про досвід змагань з польськими однолітками (коментарі)

Футболісти дитячих команд «Рух» (Винники-Львів) та«Вісла» (Краків, Польща) 2 травня 2018 року зіграли історичний матч у Стрийському парку, де  у 1894  відбулася перша зустріч між львівськими та польськими спортсменами. Журналісти Syla.news побували на події та запитали у юних спортсменів про їх емоції та досвід у таких змаганнях.

Львівські футболісти дитячо-юнацьких команд вже мають досвід змагань з польськими командами. Наші спортсмени їздили до західних сусідів на товариські ігри та різноманітні турніри. Гравець ФК “Рух” Артур Ковальчук каже, що з польськими дітлахами цікаво грати, однак не завжди знаєш, чи готові суперники до чесної та чистої гри. Бували моменти, коли поляки навмисне грали у брудний футбол, тобто били по ногах, намагалися спеціально травмувати українських змагунів. Так само і серед польських команд є колективи, які шанують своїх суперників,  з яким приємо грати у чесній боротьбі.

Читати також:  США визнали, шо Росія обстрілює мирних жителів Донбасу

Загалом, досвід футбольних змагань здобувається під час таких матчів та поїздок. Влада, громадські організації та благодійні фонди всіляко сприяють, щоби львівські діти їздили змагатися до Польщі. Приміром, благодійний фонд Віталія Ковтуна організовує благодійний роуп-джампінг на Арені Львів. Гроші,  виручені від стрибків, йдуть дитячій команді “КОПА” на квитки до Польщі.

Нагадаємо, що 14 липня 1894 року в Стрийському парку відбулася визначна подія в історії українського футболу – перший футбольний матч між командами товариства «Сокіл» Львова і Кракова. «Gazeta Lwowska» повідомляла, що львівські футболісти грали у сірих гімнастичних штанях і білих футболках, а футболісти Кракова – у синіх штанях і білих футболках. Львів’яни перемогли, м’яч на 6-ій хвилині забив у північні ворота учень учительської гімназії Володимир Хомицький.   Учасники такої історико-спортивної реконструкції  перевдягнулися в ретро-форму та протягом двох таймів по 6 хвилин копали ретро-м’яч. Обидві команди вдягнулися в білу форму. Організатори розповіли, що 124 роки тому українці та їх західні сусіди вийшли на галявину головного львівського парку саме у таких одностроях. Юних футболістів відрізняв лишень колір гетр. Наші грали у червоних, а краківські юнаки – у темно-синіх. Гра завершилася сухою нічиєю – 0:0.

Читати також:  Польській владі обіцяють швидко звільнити Володимира В'ятровича