За 7 років ЄС витратить майже 20 млрд євро на оборону

 ЄС планує витратити близько 20 млрд. євро на оборону в рамках нового довгострокового бюджету на 2021-2027 роки.

Про це повідомляє Euractiv.   Про це пише Українська правда. У грудні минулого року країни-члени ЄС підписали угоду про співпрацю у галузі оборони, що стало відповіддю на агресивну поведінку Росії та серйозну загрозу кібератак.

Єврокомісія пропонує виділити з нового бюджету 19,5 млрд. євро на оборону протягом семирічного періоду.

Ця сума включає 6,5 мільярдів євро для “військової мобільності” – амбітного проекту, який полегшує переміщення військ та обладнання континентом, що є необхідним для надійного стримування в разі зовнішньої агресії.

Читати також:  Зустріч Порошенка з представником ЄС Могеріні: підсумки

Але більша частина грошей – 13 мільярдів євро – перейде до Європейського фонду оборони, створеного в червні минулого року як частина французько-німецьких зусиль, спрямованих на надання блоку нового імпульсу після Brexit.

Фонд отримає 4,1 мільярда євро на дослідження в галузі оборони, зосереджуючи увагу на загрозах, що виникають, і майбутніх загрозах безпеці – наприклад, дослідження з робототехніки та створення безпілотників.

Читати також:  Полторак відмовився від поїздки в Брюссель після блокування Угорщиною комісії Україна-НАТО

Ще 8,9 млрд. євро допоможуть країнам-членам ЄС співпрацювати у виробництві великої військової техніки, такої як танки та вертольоти.

Тільки три члени ЄС відмовилися підписати угоду про співпрацю у галузі оборони – Данія та Мальта, а також Британія, яка вийде з ЄС наступного року.

Syla.news

310 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up